Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Kristiansund BK 3-0 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Fka Bodo/Glimt wygrał z Kristiansund 3-0 (0-0). Mecz na Aspmyra Stadion w Bodø obejrzało 3 265 widzów.

E. Reitan 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół Fka Bodo/Glimt zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kristiansund była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Bent Sørmo został zastąpiony przez Aliou Colya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 60. minucie spotkania, gdy Håkon Evjen strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Ulrik Saltnes.

Kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Påla Ulvestada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jesper Isaksen.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ulrik Saltnes. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Marius Lode.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Amidou Diop wszedł za Liridona Kalludrę. Po chwili trener Fka Bodo/Glimt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Philipa Zinckernagela. Na boisko wszedł Ole Sveen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Runar Hauge wszedł za Jensa Haugego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Dwie minuty później wynik ustalił Erlend Reitan. Asystę przy golu zaliczył Runar Hauge.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Morten Konradsen wszedł za Håkona Evjena. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Christophe Psyché
 90′ Erlend Dahl Reitan
Dan Peter Ulvestad
 60′ 90′ Håkon Evjen
Jesper Isaksen71′
Vegard Leikvoll Moberg
Liridon Kalludra76′
90′ Jens Petter Hauge
Sondre Sørli
Patrick Berg
Bent Sørmo58′
 72′ Ulrik Saltnes
Torgil Gjertsen
86′ Philip Zinckernagel
Flamur Kastrati
Marcus Andersen
Serigne Mor Mbaye
90′ Morten Ågnes Konradsen
Aliou Coly58′
Victor Okoh Boniface
Erlend Ernst Sivertsen
90′ Runar Hauge
Henrik Solheim Gjesdal
Endre Kupen
Amidou Diop76′
William Moan Mikalsen
Meinhard Olsen
86′ Ole Amund Sveen
Pål Erik Ulvestad71′

Drużyna Fka Bodo/Glimt była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Jedenastka Fka Bodo/Glimt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.