Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Stabok IF 1-3 (0-2)

10 listopada na Åråsen Stadion w Kjeller odbyło się starcie 28. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Lillestroem i Stabok. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stabok 3-1. Spotkanie obejrzało 4 650 widzów.

K. Junker 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Stabok wygrał 19 razy i zanotował 17 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joonas Tamm z Lillestroem. Była to pierwsza minuta spotkania.

Nagle to piłkarze Stabok otworzyli wynik. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Ola Brynhildsen. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kristoffer Askildsen.

Drużyna Lillestroem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Oliver Edvardsen. Przy zdobyciu bramki pomagał Andreas Hanche-Olsen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Lillestroem wyszedł w zmienionym składzie, za Kristoffera Ødemarksbakkena wszedł Daniel Gustafsson. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Markowi Mariciowi z drużyny gospodarzy.

W 48. minucie karnego dla Stabok nie wykorzystał Emil Bohinen. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 58. minucie Frode Kippe zastąpił Simena Rafna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 64. minucie spotkania, gdy Kasper Junker zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Kosuke Kinoshita, a murawę opuścił Kasper Junker.

W 75. minucie w zespole Stabok doszło do zmiany. Hugo Vetlesen wszedł za Olivera Edvardsena. A kibice Lillestroem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Melgalvisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mats Haakenstad. Posunięcie trenera było słuszne. Aleksandra Melgalvisa zdobył pierwszą bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksander Melgalvis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lillestroem, strzelając gola w tej samej minucie pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Stabok IF
48′ Marko Marić
Marcus Sandberg
81′ Mats Haakenstad
Jeppe Arctander Moe
Simen Kind Mikalsen
Andreas Hanche-Olsen
58′ Frode Kippe
Ronald José Hernández Pimentel
Sheriff Sinyan
Yaw Ihle Amankwah
1′ Joonas Tamm
Luc Kassi
46′ Kristoffer Ødemarksbakken
Steinar Strømnes
58′ Simen Rafn
Peder Vogt
81′  90′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Youssef Toutouh
Magnus Nordengen Knudsen
Hugo Vetlesen75′
Erik Næsbak Brenden
Daniel Omoya Braaten
46′ Hans Daniel Gustafsson
Kosuke Kinoshita66′

Arbiter nie ukarał zawodników Stabok żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna Lillestroem w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.