Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Sarpsborg 08 FF 4-0 (2-0)

W spotkaniu 28. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Kristiansund wysoko wygrała z Sarpsborg 4-0 (2-0). Mecz na Kristiansund Stadion obejrzało 3 856 widzów.

28. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-11-10 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 3856 | Arbiter: R. Saggi
S. Sørli 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Kristiansund wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jesper Isaksen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, strzelając gola w 13. minucie pojedynku.

W 23. minucie arbiter ukarał kartką Mustafę Abdellaoue, zawodnika gości.

W 30. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sarpsborg Alexandre Letellier. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Niklasowi Gunnarssonowi z drużyny gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie za Kyle'a Lafferty'ego wszedł Jørgen Strand.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w 62. minucie spotkania, gdy Christoffer Aasbak zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Amahl Pellegrino.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kristiansund w 67. minucie spotkania, gdy Sondre Sørli strzelił czwartego gola. Sytuację bramkową stworzył Flamur Kastrati.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sarpsborg doszło do zmiany. Matti Lund wszedł za Mustafę Abdellaoue. A kibice Kristiansund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Meinharda Olsena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Flamur Kastrati. W 78. minucie w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Olav Øby wszedł za Sondre'a Sørli.

Chwilę później trener Sarpsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Kristoffer Larsen, a murawę opuścił Mario Pavelić. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Erlend Sivertsen wszedł za Jespera Isaksena. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Jonathan Lindseth, piłkarz Sarpsborg.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Alexandre Letellier 30′ (samob.)
 62′ Christoffer Aasbak
Bjørn Inge Utvik
 13′ 82′ Jesper Isaksen
Ole Jørgen Halvorsen
Liridon Kalludra
Jonathan Lindseth90′
 67′ 78′ Sondre Sørli
Gaute Høberg Vetti
Bent Sørmo
Kristoffer Zachariassen
73′ Flamur Kastrati
Nicolai Næss
82′ Erlend Ernst Sivertsen
Ismaila Cheick Coulibaly
78′ Olav Øby
Kristoffer Knudsen Larsen81′
Amidou Diop
Matti Lund Nielsen71′
73′ Meinhard Egilsson Olsen
Steffen Lie Skålevik
Torgil Øwre Gjertsen
Jørgen Strand Larsen60′

Jedenastka Kristiansund zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sarpsborg pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.