Liga norweska - 27. kolejka Eliteserien: Ranheim Fotball - Stabok IF 0-2 (0-0)

W pojedynku 27. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Ranheim przegrała ze Stabok 0-2 (0-0). Mecz na EXTRA Arena obejrzało 1 402 widzów.

W  pojedynku 27. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Ranheim przegrała  ze Stabok  0-2 (0-0). Mecz na EXTRA Arena obejrzało 1 402 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Stabok wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ranheim.

Bramkarz Ranheim wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Yaw Ihle.

W 62. minucie Øyvind Storflor został zmieniony przez Mushagalusę Bakengę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stabok doszło do zmiany. Tortol Lumanza wszedł za Luca Kassiego. W tej samej minucie trener Ranheim postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Karlsena. Na boisko wszedł Ola Solbakken, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie w jedenastce Stabok doszło do zmiany. Oliver Edvardsen wszedł za Olę Brynhildsen.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ranheim Torbjørn Heggem. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Ranheim doszło do zmiany. Eirik Valla wszedł za Magnusa Blakstada.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Aleksander Foosnæs z Ranheim. Była to 86. minuta meczu. Po chwili trener Stabok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Hugo Vetlesen, a murawę opuścił Sammy Skytte. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Ranheim przyznał cztery żółte.

10 listopada drużyna Stabok będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Kjeller. Jej przeciwnikiem będzie Lillestroem SK. Tego samego dnia Mjøndalen IF będzie gościć drużynę Ranheim.