Liga norweska - 27. kolejka Eliteserien: Molde FK - Kristiansund BK 2-0 (1-0)

W starciu 27. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Molde wygrała z Kristiansund 2-0 (1-0). Mecz na Aker Stadion obejrzało 8 776 widzów.

L. James 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Molde wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fredrik Aursnes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, strzelając gola w 15. minucie pojedynku. Asystę zanotował Mattias Mostroem.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Molde.

W 58. minucie Torgil Gjertsen został zastąpiony przez Liridona Kalludrę.

Jedenastka Kristiansund ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik ustalił Leke James. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Eirik Hestad.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Lunanowi Gabrielsenowi z drużyny gospodarzy. Trener Molde wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathisa Bolly'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mattias Mostroem. W 67. minucie kartkę dostał Christophe Psyché, zawodnik Kristiansund.

Niedługo później trener Kristiansund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Jesper Isaksen, a murawę opuścił Sondre Sørli. W tej samej minucie Flamur Kastrati został zmieniony przez Benta Sørmo, co miało wzmocnić jedenastkę Kristiansund. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Skjelbreida na Erlinga Knudtzona oraz Lunana Gabrielsena na Vegarda Forrena. W samej końcówce spotkania kartkę obejrzał Andreas Linde z Molde.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Molde FK
89′ Andreas Christopher Linde
Serigne Mor Mbaye
Martin Bjørnbak
Christoffer Aasbak
62′ 88′ Lunan Ruben Gabrielsen
Aliou Coly
Kristoffer Haraldseid
Andreas Eines Hopmark
Kristoffer Haugen
Christophe Psyché67′
 15′ Fredrik Aursnes
Dan Peter Ulvestad
Eirik Hestad
Sondre Sørli80′
Etzaz Muzafar Hussain
Amidou Diop
83′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Flamur Kastrati80′
 59′ Leke Samson James
Amahl Pellegrino
66′ Mattias Mostroem
Torgil Øwre Gjertsen58′
Alexandro Marco Craninx Joostens
Sean McDermott
88′ Vegard Valgermo Forren
Liridon Kalludra58′
66′ Mathis Bolly
Bent Sørmo80′
83′ Erling Knudtzon
Pål Erik Ulvestad

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Kristiansund pokazał jedną.