Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien: Tromso Idrettslag - Ranheim Fotball 4-2 (2-1)

27 października na Alfheim Stadion w Tromsø odbył się mecz 26. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Tromso IF i Ranheim. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tromso IF 4-2. Na stadionie zasiadło 3 002 widzów.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-27 18:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 3002 | Arbiter: K. Hagenes
J. Gundersen 67' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Tromso IF wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Torbjørn Heggem, piłkarz Ranheim.

Tymczasem to zawodnicy Tromso IF otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Juha Pirinen.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Madsowi Reginiussenowi z Ranheim.

Zespół Ranheim ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Onni Valakari. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Magnus Andersen.

Chwilę później trener Tromso IF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 45. minucie na plac gry wszedł Runar Espejord, a murawę opuścił Fitim Azemi. Runar Espejord spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Prawie natychmiast Aleksander Foosnæs wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ranheim, strzelając gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Drugą połowę jedenastka Ranheim rozpoczęła w zmienionym składzie, za Olę Solbakken wszedł Magnus Blakstad.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy trafił Magnus Andersen. Asystę przy golu zanotował Robert Taylor.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Runar Espejord. Ponownie sytuację bramkową stworzył Magnus Andersen.

Kibice Ranheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Karlsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Mushagalusa Bakenga.

W 67. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Tromso IF Jostein Maurstad. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Jostein Maurstad z jedenastki gospodarzy.

W 87. minucie Olaus Skarsem zastąpił Adrię Lopez. W 89. minucie kartką został ukarany Daniel Kvande, zawodnik gości. W doliczonym czasie gry w zespole Tromso IF doszło do zmiany. Marcus Pedersen wszedł za Lasse Nilsena.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Aleksander Foosnæs  45′
67′ (samob.) 86′ Jostein Maurstad Gundersen
Daniel Kvande89′
 23′ Juha Pirinen
Torbjørn Lysaker Heggem16′
Morten Gamst Pedersen
Jørgen Olsen Øveraas
 49′ Magnus Andersen
Vegard Østraat Erlien
90′ Lasse Nilsen
Mads Reginiussen29′
Eric Anders Smith
Olaus Jair Skarsem87′
Robert Taylor
Eirik Valla Dønnem
 44′ Onni Valakari
Ola Solbakken46′
45′ Fitim Azemi
Magnus Blakstad46′
90′ Marcus Holmgren Pedersen
Adrià Mateo López87′
45′  55′ Runar Espejord
Michael Karlsen64′
Sigurd Grønli

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tromso IF, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Ranheim w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

3 listopada zespół Ranheim rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Stabok IF. Tego samego dnia Sarpsborg 08 FF będzie gościć jedenastkę Tromso IF.