Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien: Stabok IF - Odd Grenland Skien 0-0

W spotkaniu 26. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 27 października, zespół Stabok zremisował ze Skien 0-0. Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 3 082 widzów.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-27 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 3082 | Arbiter: T. Døvle
Stabok IF
Odd Grenland Skien
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Skien wygrała 17 razy i zanotowała 16 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Skien: Fredrikowi Sembowi w 11. i Birkowi Risie w 34. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Sammy Skytte ze Stabok. Była to 58. minuta spotkania. W 68. minucie Tobias Lauritsen zastąpił Filipa Delaverisa.

A trener Stabok wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Braatena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kasper Junker. Niedługo później trener Skien postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Fredrika Nordkvelle'a. Na boisko wszedł Markus Kaasa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 87. minucie w jedenastce Stabok doszło do zmiany. Oliver Edvardsen wszedł za Olę Brynhildsen.

Fredrik Semb Berge11′
87′ Ola Brynhildsen
Fredrik Oldrup Jensen
58′ Sammy Skytte
Torgeir Børven
76′ Kasper Junker
Bilal Njie
76′ Daniel Omoya Braaten
Filip Møller Delaveris68′
87′ Oliver Valaker Edvardsen

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna Skien w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.