Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Molde FK 3-1 (2-1)

W pojedynku 26. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 27 października, zespół Rosenborga zwyciężył z Molde 3-1 (2-1). Mecz na Lerkendal Stadion w Trondheim obejrzało 14 093 widzów.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-27 20:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 14093 | Arbiter: T. Hagen
O. Omoijuanfo 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ohikhuaeme Omoijuanfo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde , strzelając gola w 13. minucie starcia. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Leke James.

Kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mattiasa Mostroema. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mathis Bolly. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alexander Toft z Rosenborga. Była to 24. minuta spotkania.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Babajide Akintola wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Alexander Toft.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga w 41. minucie spotkania, gdy Even Hovland zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Tore Reginiussen.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Alexander Toft, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 24. minucie.

Drugą połowę drużyna Molde rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ohikhuaeme'a Omoijuanfo wszedł Tobias Christensen. W 56. minucie Anders Trondsen został zastąpiony przez Andersa Konradsena.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mike Jensena z Rosenborga, a w 65. minucie Martina Skjelbreida z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Samuel Adegbenro został zmieniony przez Bjørna Johnsena, co miało wzmocnić zespół Rosenborga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Skjelbreida na Fredrika Sjølstada w 81. minucie.

Drużyna Molde ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Bjørn Johnsen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Po chwili trener Rosenborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Gjermund Åsen, a murawę opuścił Babajide Akintola. Minutę później sędzia pokazał żółtą kartkę Etzazowi Hussainowi, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Lunan Ruben Gabrielsen
 41′ Even Hovland
Kristoffer Haraldseid
Birger Meling
Kristoffer Haugen
Tore Reginiussen
Vegard Valgermo Forren
57′ Mike Jensen
Fredrik Aursnes
Marius Lundemo
Etzaz Hussain90′
56′ Anders Trondsen
Martin Skjelbreid Ellingsen65′ 81′
 35′ 90′ Babajide David Akintola
Leke James
24′ 45′ Alexander Toft Søderlund
Mathis Bolly18′
66′ Samuel Adegbenro
Ohikhuaeme Anthony Omoijuanfo  13′ 46′
Arild Østbø
Alexandro Craninx
Gustav Valsvik
Martin Bjørnbak
56′ Anders Ågnes Konradsen
Jakob Nyland Ørsal
90′ Gjermund Åsen
Tobias Christensen46′
Emil Konradsen Ceide
Fredrik Sjølstad81′
Pål André Helland
Henry Wingo
66′  82′ Bjørn Maars Johnsen
Mattias Mostroem18′

Przewaga drużyny Molde w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.