Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien: Mjøndalen IF - Sarpsborg 08 FF 0-0

W spotkaniu 26. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 27 października, jedenastka Mjondalen zremisowała z Sarpsborg 0-0. Mecz na Consto Arena w Mjøndalen obejrzało 2 273 widzów.

26. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-27 18:00 | Stadion: Consto Arena | Widzów: 2273 | Arbiter: O. Nilsen
Mjøndalen IF
Sarpsborg 08 FF
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Mjondalen wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Magnarowi Oedegaardowi z drużyny gości. Była to 49. minuta starcia. Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Amina Askara i na pole gry wprowadził napastnika Mustafę Abdellaoue, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie w zespole Mjondalen doszło do zmiany. Olivier Occéan wszedł za Joackima Olsena. Niedługo później trener Mjondalen postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fredrika Brustada wszedł Alexander Betten, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis.

Niklas Gunnarsson
63′ Joackim Olsen Solberg
Kristoffer Zachariassen
83′ Fredrik Brustad
Kyle Lafferty
Jorge Miguel Soares Vieira
Aslak Falch
83′ Alexander Betten Hansen
Mustafa Abdellaoue62′
63′ Olivier Occéan
Steffen Lie Skålevik

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Mjondalen żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Mjondalen w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.