Liga norweska - 26. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Fk Bodo/Glimt 1-1 (0-1)

28 października na Brann Stadion w Bergen odbył się pojedynek 26. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Brannu i Fka Bodo/Glimt. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 8 875 widzów.

U. Saltnes 9'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka Brannu wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w dziewiątej minucie spotkania, gdy Ulrik Saltnes zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Philip Zinckernagel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fka Bodo/Glimt.

Trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gilli Rólantsson, a murawę opuścił Taijo Teniste. Na drugą połowę zespół Brannu wyszedł w zmienionym składzie, za Vetona Berishę wszedł Thomas Grøgaard.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Patrick Berg, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie wynik ustalił Daouda Bamba. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Vito Wormgoor.

W 64. minucie kartkę dostał Fredrik Haugen z drużyny gospodarzy. W 74. minucie Victor Boniface zastąpił Vegarda Leikvolla. W 81. minucie w jedenastce Brannu doszło do zmiany. Emil Kalsaas wszedł za Fredrika Haugena.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Fredrik André Bjørkan
46′ Taijo Teniste
Brede Mathias Moe
Vito Wormgoor
Erlend Dahl Reitan
Kristoffer Barmen
Jens Petter Hauge
64′ 81′ Fredrik Haugen
Patrick Berg47′
Ruben Yttergoerd Jenssen
Håkon Evjen
Gilbert Koomson
Ulrik Saltnes  9′
 53′ Daouda Karamoko Bamba
Philip Aksel Frigast Zinckernagel
46′ Veton Berisha
Victor Okoh Boniface74′
Eirik Holmen Johansen
Nikita Haikin
46′ Thomas Grøgaard
Morten Ågnes Konradsen
81′ Emil Kalsaas
William Moan Mikalsen
46′ Gilli Rólantsson

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.