Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - Lillestroem SK 1-1 (0-0)

20 października na Marienlyst Stadion w Drammen odbyło się spotkanie 25. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodsetu i Lillestroem. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 5 604 widzów.

25. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-20 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 5604 | Arbiter: Tore Hansen
Stromsgodset IF
Lillestroem SK
1
1
M. Mawa 46'
T. Olsen 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół Lillestroem wygrał 18 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Daniela Pedersena wszedł Aleksander Melgalvis.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Joonasowi Tammowi z drużyny gości. Była to 22. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 46. minucie spotkania, gdy Moses Mawa zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Herman Stengel.

Kibice Stromsgodsetu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Johana Hovego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kristoffer Tokstad.

Jedenastka Lillestroem otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 71. minucie Thomas Lehne wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Ifeanyi Matthew.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Stromsgodsetu doszło do zmiany. Muhamed Keita wszedł za Hermana Stengela. Chwilę później trener Lillestroem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Erik Næsbak, a murawę opuścił Daniel Gustafsson. W 89. minucie Lars-Jørgen Salvesen został zmieniony przez Larsa Sætrę, co miało wzmocnić zespół Stromsgodsetu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristoffera Ødemarksbakkena na Frode'a Kippe'a.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ifeanyi Mathew
77′ Herman Stengel
Daniel Alexander Pedersen11′
71′ Kristoffer Tokstad
Thomas Lehne Olsen  71′
89′ Lars-Jørgen Salvesen
Kristoffer Ødemarksbakken90′
 46′ Moses Mawa
Hans Daniel Gustafsson79′
Viljar Røsholt Myhra
Vegard Storsve
Jonathan Parr
Mats Haakenstad
89′ Lars Sætra
Frode Kippe90′
Henning Hauger
Sheriff Sinyan
71′ Johan Hove
Aleksander Melgalvis Andreassen11′
77′ Muhamed Keita
Magnus Nordengen Knudsen
Mustapha Fofana
Erik Næsbak Brenden79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lillestroem pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.