Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - Fk Bodo/Glimt 1-2 (0-2)

22 listopada na Marienlyst Stadion w Drammen odbył się mecz 25. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodseta i Fka Bodo/Glimt. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 2-1.

P. Zinckernagel 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała aż 15 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Fka Bodo/Glimt trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Kasper Junker. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie wynik na 0-2 podwyższył Philip Frigast. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alfons Sampsted.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Fka Bodo/Glimt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vegarda Leikvolla wszedł Elias Kristoffersen. W 66. minucie za Mortena Konradsena wszedł Sondre Brunstad.

W 74. minucie Lars-Jørgen Salvesen został zmieniony przez Kristoffera Tokstada, co miało wzmocnić drużynę Stromsgodseta. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olę Selvaag na Runara Hauge'a. Kibice Fka Bodo/Glimt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Victora Okoha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Philip Frigast. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Victor Okoh z zespołu gości. Była to 82. minuta meczu.

Bramkarz Fka Bodo/Glimt wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Valdimar Ingimundarson. Przy zdobyciu bramki asystował Mikkel Maigaard.

W 90. minucie w jedenastce Stromsgodseta doszło do zmiany. Andreas Rosendal wszedł za Halldora Stenevika. Trener Stromsgodseta postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Johana Hovego i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandra Stensetha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedenastce Stromsgodseta zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fka Bodo/Glimt.

Marius Christopher Høibråten
90′ Halldor Stenevik
Fredrik André Bjørkan
90′ Johan Hove
Vegard Leikvoll Moberg46′
Mikkel Maigaard
Morten Ågnes Konradsen66′
Herman Stengel
Ulrik Saltnes
 84′ Valdimar Þór Ingimundarson
Philip Aksel Frigast Zinckernagel  12′ 81′
74′ Lars-Jørgen Salvesen
Elias Kristoffersen Hagen46′
90′ Andreas Rosendal Nyhagen
Sondre Brunstad Fet66′
Tobias Fjeld Gulliksen
Runar Hauge81′
Kreshnik Krasniqi
Victor Okoh Boniface81′ 82′
74′ Kristoffer Tokstad
Sebastian Tounekti
Simen Hammershaug

90′ Aleksander Stenseth

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fka Bodo/Glimt przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie dokonała czterech zmian.