Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Skien - IK Start 1-2 (0-0)

W starciu 25. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Skien przegrała z IK Start 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Skagerak Arena.

K. Kabran 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Skien wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko siedem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 44. minucie Elbasan Rashani zastąpił Robina Simovica.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IK Start w 51. minucie spotkania, gdy Eirik Schulze zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener IK Start postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Martin Ramsland, a murawę opuścił Cristian Bolanos. W 64. minucie kartkę dostał Jonas Deumeland z drużyny gości.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie Joshua Kitolano wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Espen Ruud.

W 72. minucie w jedenastce IK Start doszło do zmiany. Kasper Skaanes wszedł za Eirika Schulzego. Trener Skien postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fredrika Nordkvelle'a i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Lauritsena, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę IK Start przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Kevin Kabran. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Martin Ramsland.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Vebjørn Hoff ze Skien i Mohamed El Makrini, Martin Ramsland z drużyny gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Joackim Jørgensen
90′ Vebjørn Hoff
Jesper Daland
86′ John Kitolano
Kristoffer Tønnessen
 64′ Joshua Gaston Kitolano
Erlend Segberg
72′ Fredrik Nordkvelle
Eirik Schulze  51′ 72′
Filip Rønningen Jørgensen
Mohamed El Makrini90′
86′ Vladimir Rodić
Cristian Bolanos62′
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga
Eman Marković86′
44′ Elbasan Rashani
Kevin Kabran  82′
Petter Hagen
Amund Wichne
86′ Kevin Egell-Johnsen
Kasper Skaanes72′
72′ Tobias Lauritsen
Mathias Bringaker
44′ Robin Simovic
Steffen Lie Skålevik
86′ Onyekachi Hope Ugwuadu
Martin Ramsland62′ 90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Skien, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka IK Start w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.