Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Viking Stavanger 1-2 (0-0)

22 listopada na Sarpsborg Stadion odbył się mecz 25. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viking 2-1.

Y. Ibrahimaj 60',72'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Sarpsborg wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sarpsborg w 53. minucie spotkania, gdy Bjørn Utvik zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Antona Salétrosa.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kristoffera Lie z Viking, a w 58. minucie Antona Salétrosa z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za Kristoffera Lie wszedł Joe Bell.

Zespół Sarpsborg krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ylldren Ibrahimaj.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Viking przyniosły efekt bramkowy. Gola na 1-2 strzelił ponownie na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Ylldren Ibrahimaj.

Trener Sarpsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joachima Soltvedta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joachim Thomassen. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Rolfowi Vikstølowi z zespołu gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Viking doszło do zmiany. Sebastian Sebulonsen wszedł za Yanna-Erika de Lanlaya.

W tej samej minucie trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Even Østensen, a murawę opuścił Zymer Bytyqi. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Viking: Tommy Hoeiland, Axel Andrésson, a na ich miejsce weszli Fredrik Torsteinbø, Sondre Bjørshol. Cztery minuty później kartką został ukarany Ylldren Ibrahimaj, zawodnik Viking.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Iven Austbø
85′ Magnar Oedegaard
Sondre Flem Bjørshol90′
Mikael Dyrestam
Henrik Heggheim
 53′ Bjørn Inge Utvik
Viljar Helland Vevatne
Ole Jørgen Halvorsen
Rolf Daniel Vikstøl80′
Nicolai Næss
Ylldren Ibrahimaj  60′, 72′ 90′
77′ Joachim Thomassen
Fredrik Torsteinbø90′
Gaute Høberg Vetti
Kristoffer Lie Løkberg54′ 59′
77′ Jonathan Lindseth
Yann-Erik de Lanlay90′
Tobias Heintz
Veton Berisha
58′ Anton Salétros
Zymer Bytyqi90′
Simon Edmund Thomas
Arild Østbø
85′ Sulayman Bojang
Samúel Kári Friðjónsson
77′ Mohamed Ofkir
Jefferson David Concalo de Souza
77′ Joachim Soltvedt
Tommy Hoeiland90′

Sebastian Søraas Sebulonsen90′

Even Østensen90′

Piłkarze Sarpsborg otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Viking w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.