Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Brann Bergen 1-1 (0-1)

20 października na Sarpsborg Stadion odbył się pojedynek 25. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Brannu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 4 947 widzów.

25. kolejka Norwegia - Eliteserien
2019-10-20 20:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 4947 | Arbiter: D. Hafsås
Sarpsborg 08 FF
Brann Bergen
1
1
K. Lafferty 89'
T. Teniste 14'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Sarpsborg wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Brannu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Taijo Teniste. Przy zdobyciu bramki pomagał Gilli Rólantsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brannu.

W 64. minucie w zespole Brannu doszło do zmiany. Fredrik Haugen wszedł za Kristoffera Barmena. W 69. minucie Mustafa Abdellaoue został zastąpiony przez Kyle'a Lafferty'ego.

Chwilę później trener Brannu postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rubena Jenssena wszedł Thomas Grøgaard, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Niklasa Gunnarssona i na pole gry wprowadził napastnika Steffena Lie, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dwie minuty przed zakończeniem meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kyle'owi Lafferty'emu i Bismarowi Acoście.

W 89. minucie w jedenastce Sarpsborg doszło do zmiany. Ole Halvorsen wszedł za Kristoffera Larsena.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sarpsborg w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Kyle Lafferty. W zdobyciu bramki pomógł Amin Askar.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Håkon Eikemo Opdal
84′ Niklas Gunnarsson
Vito Wormgoor
89′ Kristoffer Knudsen Larsen
Veton Berisha
69′ Mustafa Abdellaoue
Emil Kalsaas
89′ Ole Jørgen Halvorsen
Fredrik Haugen64′
Matti Lund Nielsen
Sander Marthinussen
69′  89′ 88′ Kyle Lafferty
Mikal Berg Kvinge
84′ Steffen Lie Skålevik
Aune Selland Heggebø

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Sarpsborg w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.