Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Mjøndalen IF 1-0 (1-0)

W meczu 25. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 22 listopada, zespół Kristiansund zwyciężył z Mjondalen 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Kristiansund Stadion.

D. Ulvestad 3'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Kristiansund wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Dan Ulvestad wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, zdobywając bramkę w trzeciej minucie pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Kristiansund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 40. minucie na plac gry wszedł Sondre Sørli, a murawę opuścił Bendik Bye. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kristiansund.

W 62. minucie Stian Semb został zmieniony przez Erika Stavasa. Trener Mjondalen postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Tonnego Brochmanna i na pole gry wprowadził napastnika Shuaibu Ibrahima, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kristiansund: Liridon Kalludra, Faris Pemi, Olaus Skarsem, na ich miejsce weszli: Pål Ulvestad, Amin Askar, Amidou Diop. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fredrika Brustada, Syvera Eriksena, Vetle'a Wingera zajęli: Lars Larsen, Quint Jansen, Joackim Olsen. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mjondalen: Syverowi Eriksenowi w 67. minucie i Markusowi Nakkimowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Syver Skaar Eriksen67′ 90′
 3′ Dan Peter Ulvestad
Markus Nakkim90′
Christophe Psyché
Sondre Solholm Johansen
Christoffer Aasbak
Vetle Winger Dragsnes90′
82′ Olaus Jair Skarsem
Ole Amund Sveen
40′ Bendik Bye
Tonny Brochmann Christiansen63′
Amahl Pellegrino
Isaac Twum
Andreas Eines Hopmark
Stian Semb Aasmundsen62′
64′ Liridon Kalludra
Sondre Liseth
82′ Faris Pemi Moumbagna
Joackim Olsen Solberg90′
82′ Amidou Diop
William Sell
Noah Solskjær
Lars Olden Larsen72′
40′ Sondre Sørli
Erik Stavas Skistad62′
64′ Pål Erik Ulvestad
Shuaibu Lalle Ibrahim63′
82′ Amin Askar

Oskar Siira Sivertsen

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Kristiansund żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Mjondalen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.