Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: FK Haugesund - Sandefjord Fotball 3-2 (2-1)

W spotkaniu 25. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Haugesund wygrała z Viking 3-2 (2-1). Starcie odbyło się na Haugesund Stadion.

Rufo Herraiz 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Haugesund wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 16. minucie spotkania, gdy Benjamin Tiedemann strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Fredrik Pallesen.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie gola wyrównującego strzelił Kristoffer Normann. Przy strzeleniu gola asystował Harmeet Singh.

W 29. minucie żółtą kartką został ukarany Deyver Vega, zawodnik gości.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Haugesund przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Ibrahima Koné. Bramka padła po podaniu Ibrahimy Wadjego.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Matsowi Haakenstadowi z zespołu gości. W 38. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Haugesund. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie za Sandera Fossa wszedł Vidar Jonsson. Trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Larsa Markmanruda i na pole gry wprowadził napastnika Rufa Herraiza, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Piłkarze Viking odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-2 w 62. minucie strzelił Rufo Herraiz. Asystę przy bramce zaliczył Enric Vallès.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Brunonowi Leitemu i Harmeetowi Singhowi. Chwilę później trener Haugesund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Alexander Ammitzbøll, a murawę opuścił Ibrahima Koné. W 72. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Harmeet Singh z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 64. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 90. minucie Kristoffer Velde dał prowadzenie swojej drużynie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Mikkel Desler.

W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole Haugesund doszło do zmiany. Christian Grindheim wszedł za Ibrahimę Wadjego. Trzy minuty później żółtą kartkę dostał Rufo Herraiz, zawodnik Viking. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Lars Grorud
 16′ Benjamin Tiedemann Hansen
Martin Kreuzriegler
Alexander Stølås
Sander Moen Foss58′
64′ 75′ Bruno Miguel Santos Leite
Harmeet Singh64′ 72′
Thore Baardsen Pedersen
Enric Vallès Prat
Kevin Martin Krygård
Lars Markmanrud59′
90′ Ibrahima Wadji
Deyver Antonio Vega Álvarez29′ 78′
 33′ 66′ Ibrahima Koné
Sivert Gussiås89′
 90′ 38′ (k.) Kristoffer Velde
Marc Vales González89′
90′ Christian Grindheim
Brice Wembangomo
Kristoffer Gunnarshaug
Sander Risan Mørk
75′ Peter Therkildsen
Erik Næsbak Brenden89′
66′ Alexander Ammitzbøll
Emil Pálsson78′
Oliver Klitten
George Gibson

Rubén Herraiz Alcaraz59′  62′ 90′

Piłkarze gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Haugesund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.