Liga norweska - 25. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Valerenga Oslo 1-1 (1-0)

W starciu 25. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 21 listopada, jedenastka Viking zremisowała z Valerengą 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Color Line Stadion w Ålesundzie.

A. Dønnum 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Valerengi wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Viking nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Parfait Bizoza. Przy strzeleniu gola pomógł Simen Nordli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viking.

W 54. minucie kartką został ukarany Benjamin Kantie, piłkarz gospodarzy. W 61. minucie Vetle Fiskerstrand został zastąpiony przez Sigurda Haugena. W 64. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Aron Dønnum.

Chwilę później trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Bård Finne, a murawę opuścił Herolind Shala. A trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Markusa Karlsbakka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Izunna Uzochukwu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Viking: Kasprowi Mølgaardowi i Sigurdowi Haugenowi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Kristoffer Klaesson
90′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Christian Dahle Borchgrevink
54′ Benjamin Kantie Karamoko
Herolind Shala65′
73′ Izunna Uzochukwu
Magnus Lekven
 32′ 81′ Parfait Bizoza
Aron Dønnum  64′ (k.)
Erikson Spinola Lima
Viðar Örn Kjartansson80′
61′ Vetle Fiskerstrand
Bård Finne65′
73′ Markus Seehusen Karlsbakk
Odin Thiago Holm80′
81′ Peter Orry Larsen
Benjamin Stokke90′
Mamadou Diaw
Matthías Vilhjálmsson80′
61′ 90′ Sigurd Hauso Haugen

Sędzia nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Valerengi w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.