Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: Viking Stavanger - Rosenborg Trondheim 3-0 (3-0)

W spotkaniu 24. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Viking zwyciężyła z Rosenborgiem 3-0 (3-0). Pojedynek odbył się na SR-Bank Arena w Stavanger.

V. Vevatne 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 starć zespół Rosenborgu wygrał 29 razy i zanotował siedem porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w dziewiątej minucie spotkania, gdy Veton Berisha strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viking, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Yann-Erik de Lanlay. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dino Islamović z zespołu gości. Była to 40. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Viljar Helland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viking, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

W 62. minucie Emil Konradsen zastąpił Rasmusa Wiedesheima-Paula. Niedługo później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Sebastian Sebulonsen, a murawę opuścił Sondre Bjørshol.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Viking doszło do zmiany. Tommy Hoeiland wszedł za Vetona Berishę. A trener Rosenborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edvarda Tagsetha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Carlo Holse. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Viking: Ylldrenowi Ibrahimajowi w 85. minucie i Tommy'emu Hoeilandowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Samúel Friðjónsson, Sondre Auklend, Even Østensen, a na ich miejsce weszli Ylldren Ibrahimaj, Zymer Bytyqi, Yann-Erik de Lanlay.

André Hansen
76′ Sondre Flem Bjørshol
Erlend Dahl Reitan
Henrik Heggheim
Tore Reginiussen
 42′ Viljar Helland Vevatne
Hólmar Örn Eyjólfsson
Rolf Daniel Vikstøl
Pa Momodou Konate
85′ 88′ Ylldren Ibrahimaj
Kristoffer Zachariassen
Fredrik Torsteinbø
Per Ciljan Skjelbred
Kristoffer Lie Løkberg
Markus Henriksen
 20′ 88′ Yann-Erik de Lanlay
Carlo Johan Holse Justesen82′
 9′ (k.) 77′ Veton Berisha
Dino Islamović40′
88′ Zymer Bytyqi
Even Hovland
88′ Sondre Auklend
Warren Håkon Christofer Kamanzi
88′ Samúel Kári Friðjónsson
Gjermund Åsen
77′ 90′ Tommy Hoeiland
Edvard Sandvik Tagseth82′
76′ Sebastian Søraas Sebulonsen
Rasmus Wiedesheim-Paul62′
88′ Even Østensen

Przewaga jedenastki Rosenborgu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Viking, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Viking w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.