Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - Odd Grenland Skien 2-0 (1-0)

W meczu 24. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 8 listopada, zespół Valerengi wygrał ze Skien 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Intility Arena w Oslo.

M. Vilhjálmsson 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka Valerengi wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Valerengi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Herolind Shala. W zdobyciu bramki pomógł Viðar Kjartansson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Valerengi.

W 63. minucie arbiter ukarał kartką Odina Bjørtufta, zawodnika Skien. Po chwili trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Tobias Lauritsen, a murawę opuścił Vladimir Rodić.

W tej samej minucie Mushagalusa Bakenga zastąpił Robina Simovica. A kibice Valerengi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Odina Holma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Herolind Shala. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 73. minucie Viðar Kjartansson został zmieniony przez Matthíasa Vilhjálmssona, co miało wzmocnić jedenastkę Valerengi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Jørgensena na Fredrika Nordkvelle'a.

W 86. minucie kartkę obejrzał John Kitolano z Skien.

Drużyna Skien ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Matthías Vilhjálmsson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Odin Holm.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Espen Ruud z jedenastki gości. W 88. minucie w drużynie Valerengi doszło do zmiany. Felix Horn wszedł za Osame Sahraouiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Joshua Gaston Kitolano
 39′ 73′ Herolind Shala
Markus André Kaasa
Magnus Lekven
Filip Rønningen Jørgensen81′
Aron Dønnum
Vladimir Rodić70′
73′ Viðar Örn Kjartansson
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga70′
88′ Osame Sahraoui
Elbasan Rashani
Christian Kjetil Haug
Egil Selvik
Johan Lædre Bjørdal
Kevin Egell-Johnsen
88′ Felix Horn Myhre
Fredrik Nordkvelle81′
73′ Odin Thiago Holm
Tobias Lauritsen70′
Benjamin Stokke
Robin Simovic70′
73′  86′ Matthías Vilhjálmsson
Onyekachi Hope Ugwuadu

Sędzia nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.