Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Stabok IF 0-0

8 listopada na Sandefjord Arena w Sandefjordzie odbyło się starcie 24. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Stabok. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

24. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-11-08 18:00 | Stadion: Sandefjord Arena | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
Sandefjord Fotball
Stabok IF
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Viking wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mats Solheim z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Emilowi Jonassenowi, piłkarzowi Stabok. W 68. minucie Kaloyan Kalinov zastąpił Tortola Lumanzę.

Trener Stabok postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luca Kassiego i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Edvardsena, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Erik Næsbak, a murawę opuścił Vidar Jonsson. Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Viking: Harmeet Singh, Sivert Gussiås, Deyver Vega, na ich miejsce weszli: Sander Mørk, Kristoffer Normann, Rufo Herraiz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Darrena Maatsena, Marcusa Antonssona zajęli: Kosuke Kinoshita, Erik Botheim.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Sanderowi Mørkowi z Viking.

Kaloyan Kalinov Kostadinov68′
74′ Vidar Ari Jonsson
Emil Bohinen
82′ Harmeet Singh
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Enric Vallès Prat
Darren Maatsen81′
88′ Deyver Antonio Vega Álvarez
Marcus Antonsson81′
88′ Sivert Gussiås
Tortol Lumanza Lembi68′
82′ 90′ Sander Risan Mørk
Kristian Bernt Torgersen
88′ Kristoffer Normann Hansen
Olav Lilleøren Veum
74′ Erik Næsbak Brenden
Erik Botheim81′
Emil Pálsson
Oliver Valaker Edvardsen68′
George Gibson
Kosuke Kinoshita81′
88′ Rubén Herraiz Alcaraz

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Viking, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.