Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: Molde FK - Kristiansund BK 2-2 (1-2)

W pojedynku 24. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 8 listopada, zespół Molde zremisował z Kristiansund 2-2 (1-2). Mecz odbył się na Aker Stadion.

F. Pemi 23'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Kristiansund wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Molde otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Etzaz Hussain. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Martin Skjelbreid.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Amahl Pellegrino. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Benta Sørmo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kristiansund w 23. minucie spotkania, gdy Faris Pemi zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Liridon Kalludra.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Molde postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Mathis Bolly, a murawę opuścił Etzaz Hussain. W tej samej minucie za Olę Brynhildsen wszedł Ohi Omoijuanfo.

A trener Kristiansund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Amina Askara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Faris Pemi. W 78. minucie Pål Ulvestad został zmieniony przez Ousseynou Cavina, a za Liridona Kalludrę wszedł na boisko Amidou Diop, co miało wzmocnić drużynę Kristiansund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henry'ego Wingo na Erlinga Knudtzona. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Mathisowi Bolly'emu z Molde. Była to 83. minuta meczu.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Fredrik Aursnes. Asystę przy golu zaliczył Erling Knudtzon.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Kristiansund doszło do zmiany. Aliou Coly wszedł za Benta Sørmo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Sean McDermott
79′ Henry Wingo
Christoffer Aasbak
 89′ Fredrik Aursnes
Pål Erik Ulvestad78′
Martin Skjelbreid Ellingsen
Bendik Bye
62′ Ola Brynhildsen
Amahl Pellegrino  14′
 12′ 62′ Etzaz Muzafar Hussain
Ousseynou Cavin Diagne78′
62′ 83′ Mathis Bolly
Amidou Diop78′
79′ Erling Knudtzon
Olaus Jair Skarsem
Mattias Mostroem
Noah Solskjær
62′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Amin Askar65′

Oskar Siira Sivertsen

Przewaga jedenastki Molde w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników Kristiansund żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Molde w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.