Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: IK Start Kristiansand - Sarpsborg 08 FF 3-2 (1-2)

8 listopada na Sparebanken Sør Arena w Kristiansand odbyło się spotkanie 24. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami IK Start i Sarpsborg. Mecz zakończył się zwycięstwem IK Start 3-2.

O. Halvorsen 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Sarpsborg wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Sarpsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W szóstej minucie na plac gry wszedł Alexander Tveter, a murawę opuścił Guillermo Molins.

Trzeba było trochę poczekać, aby Anton Salétros wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborg, zdobywając bramkę w 21. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Tobias Heintz.

Piłkarze IK Start otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił Erlend Segberg. Przy strzeleniu gola asystował Jesper Daland.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sarpsborg w 45. minucie spotkania, gdy Ole Halvorsen zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Drugą połowę zespół IK Start rozpoczął w zmienionym składzie, za Vegarda Amundsena wszedł Joackim Jørgensen.

W 47. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sarpsborg Bjørn Utvik. W 64. minucie sędzia ukarał kartką Mikaela Dyrestama, piłkarza gości.

W 69. minucie za Jordana Adéotiego wszedł Gaute Vetti. A trener IK Start wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikaela Uglanda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eirik Schulze. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 83. minucie w jedenastce IK Start doszło do zmiany. Martin Ramsland wszedł za Kaspra Skaanesa.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Mikaelowi Uglandowi z IK Start.

W 88. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Cristiana Bolanosa. Na szczęście na miejscu znajdował się Cristian Bolanos, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Jonas Deumeland, zawodnik IK Start.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Bolanos
90′ Jonas Deumeland
David Mitov-Nilsson
Eirik Wichne
Magnar Oedegaard90′
46′ Vegard Amundsen Bergan
Nicolai Næss
76′ Eirik Schulze
Mikael Dyrestam64′
 88′ Kevin Kabran
Anton Salétros  21′
83′ Kasper Skaanes
Jonathan Lindseth
 36′ Erlend Segberg
Guillermo Federico Molins Palmeiro6′
88′ (k.) 90′ Cristian Bolanos
Tobias Heintz
Amund Wichne
Simon Edmund Thomas
46′ Joackim Jørgensen
Sulayman Bojang90′
90′ Henrik Robstad
Aboubacar Dit Boubou Konte
Espen Fjone Børufsen
Sebastian Jarl
76′ 84′ Mikael Ugland
Mohamed Ofkir90′
Mathias Bringaker
Joachim Soltvedt
Steffen Lie Skålevik
Gaute Høberg Vetti69′
83′ Martin Ramsland
Alexander Ruud Tveter6′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sarpsborg przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.