Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Aalesunds Fk 7-0 (2-0)

W pojedynku 24. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 8 listopada, zespół Fka Bodo/Glimt wysoko wygrał z Viking 7-0 (2-0). Starcie odbyło się na Aspmyra Stadion w Bodø.

F. Bjørkan 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań zespół Fka Bodo/Glimt wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Fka Bodo/Glimt zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Viking była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Hugonowi Vetlesenowi z zespołu gospodarzy. Była to 28. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fka Bodo/Glimt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Hugo Vetlesen dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Kasper Junker.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Fka Bodo/Glimt, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ulrik Saltnes. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Hugo Vetlesen.

Niedługo później Ulrik Saltnes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, strzelając kolejnego gola w 56. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Fredrik Bjørkan.

W 61. minucie Izunna Uzochukwu został zmieniony przez Markusa Karlsbakka. W tej samej minucie na murawie pojawił się Ståle Steen z Viking, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Niklasa Nygarda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie wynik na 4-0 podwyższył Ola Selvaag. Bramka padła po podaniu Ulrika Saltnesa.

Po chwili trener Fka Bodo/Glimt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Victor Okoh, a murawę opuścił Ola Selvaag.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 81. minucie spotkania, gdy Kasper Junker zdobył piątą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Philip Frigast.

W 84. minucie Simen Nordli został zmieniony przez Vetle Fiskerstranda, a za Davída Ólafssona wszedł na boisko Sigurd Tafjord, co miało wzmocnić drużynę Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alfonsa Sampsteda na Runara Hauge'a.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki rywali Fredrik Bjørkan. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Elias Kristoffersen.

W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kasper Junker z Fka Bodo/Glimt. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Elias Kristoffersen.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 7-0.

Gudmund Broks Kongshavn
88′ Alfons Sampsted
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Marius Lode
Jonas Grønner
71′ Marius Christopher Høibråten
Daan Klinkenberg
 90′ Fredrik André Bjørkan
Davíd Kristján Ólafsson84′
 38′ 28′ 71′ Hugo Vetlesen
Benjamin Kantie Karamoko
 44′, 56′ Ulrik Saltnes
Niklas Fernando Nygard Castro61′
77′ Patrick Berg
Izunna Uzochukwu61′
Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Simen Bolkan Nordli84′
 81′, 90′ Kasper Junker
Erikson Spinola Lima
 70′ 77′ Ola Selvaag Solbakken
Sigurd Hauso Haugen
Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
Enock Mawete Mwimba
Aleksander Foosnæs
Shaquill Sno
71′ Isak Helstad Amundsen
Ståle Steen Sæthre61′
71′ Morten Ågnes Konradsen
Sigurd Tafjord84′
77′ Elias Kristoffersen Hagen
Markus Seehusen Karlsbakk61′
Vegard Leikvoll Moberg
Mamadou Diaw
88′ Runar Hauge
Vetle Fiskerstrand84′
77′ Victor Okoh Boniface

Sebastian Tounekti

Jedenastka Fka Bodo/Glimt była w posiadaniu piłki przez 76 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Fka Bodo/Glimt przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Viking w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.