Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien: Rosenborg - IK Start 1-0 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 listopada, zespół Rosenborgu wygrał z IK Start 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Lerkendal Stadion w Trondheim.

W  pojedynku 23. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 listopada, zespół Rosenborgu wygrał  z IK Start  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Lerkendal Stadion w Trondheim.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Rosenborgu wygrał aż 22 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Eirikowi Wichnemu z IK Start. Była to 25. minuta starcia.

W 29. minucie za Andersa Konradsena wszedł Per Skjelbred. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Rosenborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlo Holse, a murawę opuścił Pål Helland. Carlo Holse spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 53. minucie żółtą kartką został ukarany Mohamed El Makrini, piłkarz IK Start.

Trener IK Start wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Espena Fjonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Kevin Kabran. W 64. minucie w zespole IK Start doszło do zmiany. Steffen Lie wszedł za Martina Ramslanda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rosenborgu w 67. minucie spotkania, gdy Carlo Holse zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Emil Konradsen.

Mohamed El Makrini z IK Start w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 53. minucie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom IK Start przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół IK Start w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

8 listopada drużyna IK Start rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sarpsborg 08 FF. Tego samego dnia Viking Stavanger będzie gościć drużynę Rosenborgu.