Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - Kristiansund BK 1-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 25 października, zespół Valerengi zremisował z Kristiansund 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Intility Arena w Oslo.

B. Bye 82'

Już w pierwszych minutach drużyna Valerengi próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Liridonowi Kalludrze, zawodnikowi gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Valerengi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Viðar Kjartansson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola asystował Christian Dahle.

Chwilę później trener Kristiansund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Faris Pemi, a murawę opuścił Flamur Kastrati. W 62. minucie za Herolinda Shalę wszedł Bård Finne. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Kristiansund: Bendik Bye, Christoffer Aasbak, Pål Ulvestad, a na ich miejsce weszli Amahl Pellegrino, Amin Askar, Liridon Kalludra.

A kibice Valerengi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matthíasa Vilhjálmssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Viðar Kjartansson. W 81. minucie w zespole Valerengi doszło do zmiany. Felix Horn wszedł za Osame Sahraouiego.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 74 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 82. minucie Bendik Bye wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Faris Pemi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Liridon Kalludra52′ 70′
62′ Herolind Shala
Andreas Eines Hopmark
Magnus Lekven
Olaus Jair Skarsem
Aron Dønnum
Sondre Sørli
 59′ 81′ Viðar Örn Kjartansson
Flamur Kastrati60′
81′ Osame Sahraoui
Amahl Pellegrino70′
Christian Kjetil Haug
Eirik Holmen Johansen
Johan Lædre Bjørdal
Christoffer Aasbak70′
81′ Felix Horn Myhre
Ivar Furu
Ousmane Camara
Max Normann Williamsen
62′ Bård Finne
Sander Aakvik Lille-Løvø
Odin Thiago Holm
Noah Solskjær
Benjamin Stokke
Pål Erik Ulvestad70′
81′ Matthías Vilhjálmsson
Bendik Bye70′  82′

Faris Pemi Moumbagna60′

Przewaga drużyny Valerengi w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Kristiansund przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Valerengi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.