Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Trondheim 1-2 (0-2)

25 października na Sarpsborg Stadion odbył się mecz 22. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Rosenborgu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborgu 2-1.

P. Konate 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Rosenborgu wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vegara Eggena z Rosenborgu, a w 12. minucie Ole Halvorsena z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Rosenborgu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Dino Islamović dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rosenborgu, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik na 0-2 podwyższył Pa Konate. Asystę zanotował Emil Konradsen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Gaute Vetti został zmieniony przez Antona Salétrosa. W 57. minucie w drużynie Rosenborgu doszło do zmiany. Erlend Reitan wszedł za Pa Konate'a.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Tore'owi Reginiussenowi z zespołu gości. Po chwili trener Sarpsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mohamed Ofkir, a murawę opuścił Guillermo Molins. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rosenborgu doszło do zmiany. Even Hovland wszedł za Tore'a Reginiussena.

Piłkarze Sarpsborg w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Lindseth. Przy zdobyciu bramki pomógł Anton Salétros.

Trener Rosenborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carla Holsego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pål Helland. W 78. minucie Emil Konradsen został zmieniony przez Edvarda Tagsetha, co miało wzmocnić jedenastkę Rosenborgu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnara Oedegaarda na Sulaymana Bojanga oraz Mikaela Dyrestama na Aboubacara Boubou. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Erlend Reitan, zawodnik Rosenborgu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

André Hansen
81′ Magnar Oedegaard
Vegar Eggen Hedenstad8′
81′ Mikael Dyrestam
Tore Reginiussen58′ 68′
Jørgen Horn
Hólmar Örn Eyjólfsson
12′ Ole Jørgen Halvorsen
Pa Momodou Konate  24′ 57′
Nicolai Næss
Kristoffer Zachariassen
Joachim Thomassen
Anders Ågnes Konradsen
53′ Gaute Høberg Vetti
Markus Henriksen
 70′ Jonathan Lindseth
Pål André Helland78′
64′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Dino Islamović  13′ (k.)
Tobias Heintz
Emil Konradsen Ceide78′
Simon Edmund Thomas
Julian Faye Lund
81′ Sulayman Bojang
Even Hovland68′
Jordan Souleymane Adéoti
Erlend Dahl Reitan57′ 88′
81′ Aboubacar Dit Boubou Konte
Gjermund Åsen
Sebastian Jarl
Edvard Sandvik Tagseth78′
64′ Mohamed Ofkir
Samuel Adeniyi Adegbenro
53′ Anton Salétros
Carlo Johan Holse Justesen78′
Joachim Soltvedt
Rasmus Wiedesheim-Paul
Alexander Ruud Tveter

Przewaga zespołu Sarpsborg w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.