Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Mjøndalen IF 2-0 (1-0)

W starciu 22. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 25 października, zespół Fka Bodo/Glimt wygrał z Mjondalen 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Aspmyra Stadion w Bodø.

K. Junker 16',68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mjondalen: Sondre'owi Solholmowi w 6. i Ole Sveenowi w 15. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 16. minucie spotkania, gdy Kasper Junker zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Kasprowi Junkerowi z Fka Bodo/Glimt. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fka Bodo/Glimt.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Sondre'a Lisetha, zawodnika Mjondalen. W 61. minucie Joackim Olsen zastąpił Larsa Larsena.

Po chwili trener Mjondalen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Christian Gauseth, a murawę opuścił Stian Semb.

Drużyna Mjondalen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie Kasper Junker po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Asystę zaliczył Nikita Haikin.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mjondalen: Larsowi Larsenowi w 76. i Christianowi Gausethowi w 83. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Vetle Winger Dragsnes
83′ Morten Ågnes Konradsen
Joackim Olsen Solberg61′
Ulrik Saltnes
Stian Semb Aasmundsen67′
Patrick Berg
Martin Rønning Ovenstad
 16′ (k.), 68′ 26′ Kasper Junker
Ole Amund Sveen15′
90′ Victor Okoh Boniface
Sondre Liseth49′
90′ Ola Selvaag Solbakken
Tonny Brochmann Christiansen78′
90′ Vegard Leikvoll Moberg
Christian Gauseth67′ 83′
83′ Hugo Vetlesen
Lars Olden Larsen61′ 76′
90′ Runar Hauge
Andreas Hellum
Sebastian Tounekti

Piłkarze Fka Bodo/Glimt dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.