Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Odd Grenland Skien 0-3 (0-1)

W pojedynku 22. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 25 października, zespół Viking przegrał ze Skien 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Color Line Stadion w Ålesundzie.

M. Bakenga 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Skien wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Vladimir Rodić, piłkarz gości.

W 16. minucie Fredrik Carlsen zastąpił Petera Orry'ego. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Kitolano ze Skien, a w 35. minucie Izunnę Uzochukwu z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Skien w 45. minucie spotkania, gdy Odin Bjørtuft strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Skien.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Skien, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Egell-Johnsen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się John Kitolano.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Sigurd Haugen z drużyny gospodarzy. W 68. minucie w zespole Skien doszło do zmiany. Tobias Lauritsen wszedł za Vladimira Rodicia. Trener Skien wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fredrika Nordkvelle'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Markus Kaasa. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

Niedługo później Mushagalusa Bakenga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Kevin Egell-Johnsen.

Na murawie, jak to często zdarzało się Viking w tym sezonie, pojawił się Shaquill Sno, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Isaka Määttę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Kasprowi Mølgaardowi, zawodnikowi Viking. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kevin Egell-Johnsen  64′
85′ Benjamin Kantie Karamoko
Odin Bjørtuft  45′
Daan Klinkenberg
Vebjørn Hoff
86′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
John Kitolano27′
Niklas Fernando Nygard Castro
Markus André Kaasa79′
34′ 86′ Izunna Uzochukwu
Filip Rønningen Jørgensen
16′ Fredrik Carlsen
Joshua Gaston Kitolano
85′ Isak Dybvik Määttä
Vladimir Rodić10′ 68′
67′ Sigurd Hauso Haugen
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga  84′
85′ Simen Bolkan Nordli
Elbasan Rashani
Gudmund Broks Kongshavn
Egil Selvik
86′ Parfait Bizoza
Rasmus Minor Petersen
85′ Jonas Grønner
Eirik Asante Gayi
Davíd Kristján Ólafsson
Bjørn Mæland
85′ Shaquill Sno
Fredrik Nordkvelle79′
Kristoffer Strand Ødven
Tobias Lauritsen68′
85′ Markus Seehusen Karlsbakk
Onyekachi Hope Ugwuadu
16′ Peter Orry Larsen

Vetle Fiskerstrand

Zespół Skien był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka Viking zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Viking obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Viking wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.