Liga norweska - 21. kolejka Eliteserien: Sandefjord Fotball - Valerenga Oslo 0-3 (0-1)

W meczu 21. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 18 października, zespół Viking przegrał z Valerengą 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Sandefjord Arena w Sandefjordzie.

A. Dønnum 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Valerengi wygrała aż 11 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valerengi w 20. minucie spotkania, gdy Viðar Kjartansson zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Henrik Bjørdal.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valerengi.

Drugą połowę jedenastka Valerengi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bårda Finne'a wszedł Herolind Shala. W 48. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Valerengi.

W 56. minucie za Vidara Jonssona wszedł Harmeet Singh.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Valerengi, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Viðar Kjartansson. Przy strzeleniu gola pomógł Aron Dønnum.

Kibice Viking nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kristoffera Normanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rufo Herraiz. W 74. minucie w drużynie Viking doszło do zmiany. Sander Foss wszedł za Marca Vales'a. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Martinowi Kreuzrieglerowi z jedenastki gospodarzy.

Chwilę później trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Felix Horn, a murawę opuścił Osame Sahraoui. W tej samej minucie Viðar Kjartansson został zmieniony przez Matthíasa Vilhjálmssona, co miało wzmocnić drużynę Valerengi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enrica Vallèsa na Antona Kralja oraz Matsa Haakenstada na Erika Næsbaka.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik na 0-3 podwyższył Aron Dønnum.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Ousmane Camara wszedł za Arona Dønnuma. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Brice'a Wembangomo, zawodnika Viking. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kristoffer Klaesson
90′ Brice Wembangomo
Christian Dahle Borchgrevink
74′ Marc Vales González
Jonatan Tollås Nation
78′ Martin Kreuzriegler
Ivan Näsberg
85′ Mats Haakenstad
Sam Adekugbe
Lars Markmanrud
Henrik Rørvik Bjørdal
56′ Vidar Ari Jonsson
Osame Sahraoui80′
Deyver Antonio Vega Álvarez
Magnus Lekven
85′ Enric Vallès Prat
Aron Dønnum  87′ 90′
74′ Rubén Herraiz Alcaraz
Viðar Örn Kjartansson  20′, 68′ 48′ (k.) 80′
Sivert Gussiås
Bård Finne46′
Jesper Granlund
Christian Kjetil Haug
74′ Sander Moen Foss
Johan Lædre Bjørdal
Lars Grorud
Felix Horn Myhre80′
85′ Anton Kralj
Herolind Shala46′
74′ Kristoffer Normann Hansen
Ousmane Camara90′
85′ Erik Næsbak Brenden
Odin Thiago Holm
Emil Pálsson
Matthías Vilhjálmsson80′
56′ Harmeet Singh

George Gibson

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Viking przyznał dwie żółte.

Zespół Viking w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.