Liga norweska - 21. kolejka Eliteserien: Mjøndalen IF - Brann Bergen 2-0 (2-0)

17 października na Consto Arena w Mjøndalen odbył się mecz 21. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Mjondalen i Brannu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mjondalen 2-0.

I. Twum 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Mjondalen wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mjondalen w 13. minucie spotkania, gdy Martin Rønning zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vetle Winger.

W 29. minucie kartkę dostał Ruben Kristiansen, zawodnik Brannu. W 32. minucie Martin Rønning został zmieniony przez Andreasa Helluma.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Mjondalen, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Isaac Twum. Przy strzeleniu gola pomógł Ole Sveen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę zespół Brannu rozpoczął w zmienionym składzie, za Rubena Kristiansena, Ole Blomberga weszli Robert Taylor, Sander Svendsen. Trener Mjondalen postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fredrika Brustada wszedł Alexander Betten, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Mjondalen utrzymać prowadzenie.

A kibice Brannu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erlenda Hustada. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Daouda Bamba. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mjondalen i jedną drużynie przeciwnej.

Ruben Kristiansen29′ 46′
60′ Fredrik Brustad
Petter Strand
 37′ 66′ 84′ Isaac Twum
Thomas Grøgaard90′
 13′ 32′ Martin Rønning Ovenstad
Kristoffer Barmen
83′ Ole Amund Sveen
Ole Didrik Blomberg46′
83′ Christian Gauseth
Daouda Karamoko Bamba64′
90′ Sondre Liseth
Mathias Rasmussen
Jorge Miguel Soares Vieira
Ali Nadhoim Ahamada
60′ Alexander Betten Hansen
Vegard Strönen Skeie
Quint Jansen
Robert Taylor46′
83′ Joackim Olsen Solberg
Erlend Hustad64′
William Sell
Marcus Johansen Mehnert
83′ Lars Olden Larsen
Gilli Rólantsson
84′ Stian Semb Aasmundsen
Sander Svendsen46′
Erik Stavas Skistad

32′ Andreas Hellum

Przewaga drużyny Brannu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Mjondalen wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.