Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - Mjøndalen IF 4-1 (1-0)

W starciu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 3 października, zespół Valerengi wygrał z Mjondalen 4-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Intility Arena w Oslo.

J. Nation 61' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Valerengi wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Valerengi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu dostał Isaac Twum z Mjondalen. Była to 21. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Valerengi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Bård Finne. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Henrik Bjørdal.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Valerengi.

W 61. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Valerengi Jonatan Tollås.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Valerengi przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Henrik Bjørdal dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomógł Jonatan Tollås.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Henrik Bjørdal z Valerengi. Bramka padła po podaniu Bårda Finne'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valerengi w 75. minucie spotkania, gdy Bård Finne strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Herolind Shala.

Trener Mjondalen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Helluma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fredrik Brustad. W 76. minucie za Ole Sveena wszedł Lars Larsen. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Mjondalen: Christian Gauseth, Alexander Betten, Joackim Olsen, a na ich miejsce weszli Sondre Liseth, Syver Eriksen, Martin Rønning.

Chwilę później trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Felix Horn, a murawę opuścił Herolind Shala. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Syver Skaar Eriksen76′
61′ (samob.) Jonatan Tollås Nation
Markus Nakkim
Ivan Näsberg
Sondre Solholm Johansen
Sam Adekugbe
Vetle Winger Dragsnes
 45′, 75′ 83′ Bård Finne
Stian Semb Aasmundsen
87′ Osame Sahraoui
Ole Amund Sveen76′
Magnus Lekven
Martin Rønning Ovenstad76′
 67′, 68′ Henrik Rørvik Bjørdal
Isaac Twum21′
87′ Viðar Örn Kjartansson
Sondre Liseth76′
77′ Herolind Shala
Fredrik Brustad76′
Christian Kjetil Haug
Jorge Miguel Soares Vieira
Johan Lædre Bjørdal
Alexander Betten Hansen76′
77′ Felix Horn Myhre
Quint Jansen
87′ Ousmane Camara
Joackim Olsen Solberg76′
83′ Odin Thiago Holm
William Sell
Benjamin Stokke
Mathias Fredriksen
87′ Matthías Vilhjálmsson
Christian Gauseth76′

Lars Olden Larsen76′

Andreas Hellum76′

Zespół Valerengi był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Mjondalen w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.