Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Stabok IF 4-0 (4-0)

W meczu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 3 października, zespół Sarpsborg wysoko wygrał ze Stabok 4-0 (4-0). Pojedynek odbył się na Sarpsborg Stadion.

B. Utvik 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Sarpsborg wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Mikael Dyrestam wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborg, zdobywając bramkę w 10. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Jonathan Lindseth.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sarpsborg, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry wpakował piłkę do siatki rywali Tobias Heintz. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Jonathan Lindseth.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sarpsborg w 23. minucie spotkania, gdy Jonathan Lindseth strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Guillermo Molins.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sarpsborg w 25. minucie spotkania, gdy Bjørn Utvik zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Tobiasa Heintza.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Stabok wyszedł w zmienionym składzie, za Emila Bohinena, Jørgena Øveraasa weszli Hugo Vetlesen, Peder Vogt. W 53. minucie kartkę dostał Yaw Ihle z jedenastki gości.

Kibice Stabok nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kosuke'a Kinoshitę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Darren Maatsen. W 57. minucie Luc Kassi zastąpił Korneliusa Hansena. Po godzinie gry kartkę dostał Peder Vogt, piłkarz Stabok.

Chwilę później trener Sarpsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Sebastian Jarl, a murawę opuścił Bjørn Utvik. W 87. minucie sędzia przyznał kartkę Kaloyanowi Kalinovowi z Stabok. W drugiej połowie nie padły gole.

Yaw Ihle Amankwah53′
 25′ 65′ Bjørn Inge Utvik
Mats Solheim
81′ Ole Jørgen Halvorsen
Emil Jonassen Sætervik
Nicolai Næss
Kaloyan Kalinov Kostadinov87′
 23′ 65′ Jonathan Lindseth
Emil Bohinen46′
 16′ Tobias Heintz
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
 10′ Mikael Dyrestam
Oliver Valaker Edvardsen
70′ Gaute Høberg Vetti
Darren Maatsen56′
81′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Luc Kassi57′
Simon Edmund Thomas
Jonas Vatne Brauti
81′ Sulayman Bojang
Nicolas Pignatel Jenssen
Anwar Elyounoussi
Peder Vogt46′ 62′
70′ Jordan Souleymane Adéoti
Kornelius Normann Hansen57′
65′ Aboubacar Dit Boubou Konte
Jesper Isaksen68′
65′ Sebastian Jarl
Magnus Strandman Lundal
81′ Mohamed Ofkir
Hugo Vetlesen46′ 68′
Joachim Soltvedt
Erik Botheim
Alexander Ruud Tveter
Kosuke Kinoshita56′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Stabok pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.