Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Rosenborg Trondheim - Odd Grenland Skien 4-1 (1-0)

4 października na Lerkendal Stadion w Trondheim odbyło się spotkanie 20. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborgu i Skien. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborgu 4-1.

R. Simovic 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Rosenborgu wygrała aż 24 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Espenowi Ruudowi ze Skien. Była to 19. minuta pojedynku.

W 40. minucie za Pa Konate'a wszedł Vegar Eggen.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Rosenborgu otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Erlend Reitan. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Carl Holse.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rosenborgu.

Kibice Rosenborgu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edvarda Tagsetha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Markus Henriksen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Edvardowi Tagsethowi z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rosenborgu, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie pokonał bramkarza Kristoffer Zachariassen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Filip Jørgensen, a murawę opuścił Markus Kaasa.

Prawie natychmiast Robin Simovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Skien, zdobywając bramkę w tej samej minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Mushagalusa Bakenga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborgu w 78. minucie spotkania, gdy Dino Islamović strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Andersa Konradsena.

W 80. minucie Per Skjelbred został zmieniony przez Samuela Adeniyiego, co miało wzmocnić jedenastkę Rosenborgu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joshuę Kitolanę na Fredrika Nordkvelle'a oraz Mushagalusę Bakengę na Kaspra Lundinga.

W 83. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dino Islamović z Rosenborgu. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Skien doszło do zmiany. Kevin Egell-Johnsen wszedł za Birka Risę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Sondre Løvseth Rossbach
 42′ Erlend Dahl Reitan
Espen Ruud19′
Tore Reginiussen
Odin Bjørtuft
Hólmar Örn Eyjólfsson
Steffen Hagen
40′ Pa Momodou Konate
Birk Risa87′
80′ Per Ciljan Skjelbred
Joshua Gaston Kitolano83′
Anders Ågnes Konradsen
Markus André Kaasa73′
61′ Markus Henriksen
Vebjørn Hoff
Carl Johan Holse Justesen
Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga83′
 78′, 83′ (k.) Dino Islamović
Robin Simovic  73′
 70′ Kristoffer Zachariassen
Elbasan Rashani
Julian Faye Lund
Egil Selvik
40′ Vegar Eggen Hedenstad
Bjørn Mæland
61′ 65′ Edvard Sandvik Tagseth
Fredrik Nordkvelle83′
80′ Samuel Adeniyi Adegbenro
Onyekachi Hope Ugwuadu
Pål André Helland

Emil Konradsen Ceide

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Skien w drugiej połowie dokonała czterech zmian.