Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Odd Grenland Skien - Fk Bodo/Glimt 3-1 (2-0)

W meczu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 30 sierpnia, drużyna Skien zwyciężyła z Fkiem Bodo/Glimt 3-1 (2-0). Mecz na Skagerak Arena obejrzało 6 118 widzów.

U. Saltnes 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka Fka Bodo/Glimt wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Skien otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Fredrik Nordkvelle. Przy zdobyciu bramki pomagał Odin Bjørtuft.

Chwilę później trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 15. minucie na plac gry wszedł Markus Kaasa, a murawę opuścił Fredrik Semb. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Håkonowi Evjenowi z Fka Bodo/Glimt. Była to 21. minuta meczu.

Jedenastka Fka Bodo/Glimt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Espen Ruud. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Elbasan Rashani.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ulrik Saltnes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, zdobywając bramkę w 49. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Philip Zinckernagel.

W 59. minucie Vebjørn Hoff został zmieniony przez Joshuę Kitolanę. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Philipa Zinckernagela z Fka Bodo/Glimt, a w 69. minucie Elbasana Rashaniego z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Endre Kupen wszedł za Ole Sveena.

Po chwili trener Fka Bodo/Glimt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Ulrika Saltnesa. Na boisko wszedł Morten Konradsen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Jens Hauge wszedł za Philipa Zinckernagela.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Skien w 81. minucie spotkania, gdy Fredrik Nordkvelle zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Birka Risy.

W 85. minucie w zespole Skien doszło do zmiany. Bilal Njie wszedł za Filipa Delaverisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Marius Lode
 21′ Espen Ruud
Erlend Dahl Reitan
15′ Fredrik Semb Berge
Patrick Berg
69′ Elbasan Rashani
Håkon Evjen21′
59′ Vebjørn Hoff
Ulrik Saltnes  49′ 80′
 11′, 81′ Fredrik Nordkvelle
Philip Aksel Frigast Zinckernagel60′ 80′
Torgeir Børven
Ole Amund Sveen73′
85′ Filip Møller Delaveris
Amor Layouni
Egil Selvik
Nikita Haikin
Kevin Egell-Johnsen
José Isidoro Gómez Torres
15′ Markus André Kaasa
Jens Petter Hauge80′
59′ Joshua Gaston Kitolano
Morten Ågnes Konradsen80′
85′ Bilal Njie
Vegard Leikvoll Moberg
Tobias Lauritsen
Endre Kupen73′
André Södlund

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Skien, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.