Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Lillestroem SK - Brann Bergen 1-3 (1-2)

W pojedynku 20. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 1 września, jedenastka Lillestroem przegrała z Brannem 1-3 (1-2). Mecz na Åråsen Stadion w Kjeller obejrzało 6 771 widzów.

G. Rólantsson 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 starć zespół Lillestroem wygrał 20 razy i zanotował 17 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Brannu otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Petter Strand.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna Lillestroem doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Simen Rafn. Asystę zanotował Simen Kind.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brannu w 34. minucie spotkania, gdy Ruben Jenssen zdobył drugą bramkę. W 42. minucie arbiter wręczył kartkę Markowi Mariciowi z jedenastki gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył Gilli Rólantsson. Przy zdobyciu bramki asystował Ruben Kristiansen.

W 53. minucie kartką został ukarany Thomas Lehne, zawodnik Lillestroem. W 61. minucie Sheriff Sinyan zastąpił Kristoffera Ødemarksbakkena. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lillestroem oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Rólantsson
42′ Marko Marić
Håkon Eikemo Opdal
74′ Simen Kind Mikalsen
Bismar Gilberto Acosta Evans
 22′ Simen Rafn
Christian Eggen Rismark
Tobias Frank Salquist Nielsen
Ruben Kristiansen88′
61′ Sheriff Sinyan
Kristoffer Barmen
85′ Aleksander Melgalvis Andreassen
Amer Ordagić72′
53′ Thomas Lehne Olsen
Ruben Yttergoerd Jenssen  34′
87′ Arnór Smárason
Gilli Rólantsson  50′ 76′
Mads Hedenstad Christiansen
Markus Olsen Pettersen
Josef Brian Baccay
Thomas Grøgaard64′
85′ Mats Haakenstad
Azar Karadas
61′ Kristoffer Ødemarksbakken
Gilbert Koomson76′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Brannu przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Brannu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.