Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Sandefjord Fotball 2-1 (2-1)

4 października na Aspmyra Stadion w Bodø odbył się pojedynek 20. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Fka Bodo/Glimt i Viking. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 2-1.

L. Markmanrud 39'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Fka Bodo/Glimt wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Sondre Brunstad wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, strzelając gola w pierwszej minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fka Bodo/Glimt w 29. minucie spotkania, gdy Ulrik Saltnes zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ola Selvaag.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie bramkę kontaktową zdobył Lars Markmanrud.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

W 58. minucie Lars Markmanrud został zmieniony przez Erika Næsbaka. W 59. minucie Vidar Jonsson został zmieniony przez Emila Pálssona, a za Deyvera Vegę wszedł na boisko Harmeet Singh, co miało wzmocnić drużynę Viking. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspra Junkera na Mortena Konradsena oraz Olę Selvaag na Runara Hauge'a.

Trener Viking postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Marca Vales'a i na pole gry wprowadził napastnika George'a Gibsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce starcia w drużynie Viking doszło do zmiany. Kristoffer Normann wszedł za Siverta Gussiåsa. Zespołowi Viking zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fka Bodo/Glimt.

Brice Wembangomo
 1′ Sondre Brunstad Fet
Enric Vallès Prat
 29′ Ulrik Saltnes
Vidar Ari Jonsson59′
Patrick Berg
Deyver Antonio Vega Álvarez83′
Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Lars Markmanrud  39′ 58′
72′ Kasper Junker
Rubén Herraiz Alcaraz
83′ Ola Selvaag Solbakken
Sander Risan Mørk
72′ Morten Ågnes Konradsen
Kristoffer Normann Hansen89′
Elias Kristoffersen Hagen
Erik Næsbak Brenden58′
Ask Tjærandsen-Skau
Emil Pálsson59′
83′ Runar Hauge
Harmeet Singh83′
Sebastian Tounekti
George Gibson83′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.