Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Brann Bergen - Molde FK 1-2 (1-1)

W spotkaniu 20. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 4 października, zespół Brannu przegrał z Molde 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Brann Stadion w Bergen.

R. Kristiansen 84' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków drużyna Molde wygrała 20 razy i zanotowała 19 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Molde nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Eirik Hestad dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Ohi Omoijuanfo.

Prawie natychmiast Daouda Bamba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brannu , zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Fredrik Haugen.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Jon-Helge Tveita zastąpił Ole Blomberga. Trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Olę Brynhildsen i na pole gry wprowadził napastnika Mathisa Bolly'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Mathis Bolly z jedenastki gości. Była to 82. minuta pojedynku.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brannu Ruben Kristiansen. W 86. minucie w drużynie Molde doszło do zmiany. Erling Knudtzon wszedł za Magnusa Wolffa.

A kibice Brannu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcusa Johansena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ruben Kristiansen. W doliczonej czwartej minucie starcia w jedenastce Molde doszło do zmiany. Sheriff Sinyan wszedł za Eirika Hestada. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Andreas Christopher Linde
61′ Jon-Helge Tveita
Marcus Holmgren Pedersen
Ole Martin Lekven Kolskogen
Stian Rode Gregersen
Jón Guðni Fjóluson
Martin Skjelbreid Ellingsen
84′ (samob.) 89′ Ruben Kristiansen
Magnus Wolff Eikrem86′
 14′ Daouda Karamoko Bamba
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Ali Nadhoim Ahamada
Alexandro Marco Craninx Joostens
Bismar Gilberto Acosta Evans
John Kitolano
61′ Ole Didrik Blomberg
Mattias Mostroem
89′ Marcus Johansen Mehnert

Gilli Rólantsson

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Molde przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Molde w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.