Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Kristiansund BK 1-2 (1-0)

4 października na Color Line Stadion w Ålesundzie odbył się pojedynek 20. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Kristiansund. Mecz zakończył się zwycięstwem Kristiansund 2-1.

L. Kalludra 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Kristiansund wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Christofferowi Aasbakowi z zespołu gości. Była to trzecia minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 28. minucie spotkania, gdy Markus Karlsbakk zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Simen Nordli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viking.

Trener Kristiansund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sondre Sørli, a murawę opuścił Bendik Bye. Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Christoffera Aasbaka wszedł Amin Askar.

Jedenastka Kristiansund otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Faris Pemi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liridon Kalludra.

W 54. minucie kartkę dostał Faris Pemi, zawodnik Kristiansund.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Kristiansund przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Liridon Kalludra. Bramka padła po podaniu Amahla Pellegrina.

W 66. minucie Faris Pemi został zmieniony przez Flamura Kastratiego. Na murawie, jak to często zdarzało się Viking w tym sezonie, pojawił się Shaquill Sno, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Nenassa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viking: Peter Orry, Simen Nordli, Markus Karlsbakk, Isak Määttä, na ich miejsce weszli: Izunna Uzochukwu, Parfait Bizoza, Sigurd Tafjord, Ståle Steen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Liridona Kalludry, Amidou Diopa zajęli: Pål Ulvestad, Christophe Psyché.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Viking oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Sean McDermott
69′ Erikson Spinola Lima
Bent Sørmo
86′ Benjamin Kantie Karamoko
Aliou Coly
Daan Klinkenberg
Ivar Furu
Davíd Kristján Ólafsson
Christoffer Aasbak3′ 46′
77′ Simen Bolkan Nordli
Amidou Diop88′
77′ Peter Orry Larsen
Bendik Bye46′
Fredrik Carlsen
Amahl Pellegrino
88′ Isak Dybvik Määttä
Andreas Eines Hopmark
90′ Sigurd Hauso Haugen
Liridon Kalludra  65′ 80′
 28′ 87′ Markus Seehusen Karlsbakk
Faris Pemi Moumbagna  53′ 54′ 66′
Gudmund Broks Kongshavn
Eirik Holmen Johansen
77′ Parfait Bizoza
Christophe Psyché88′
Daníel Leó Grétarsson
Dan Peter Ulvestad
Jonas Grønner
Max Normann Williamsen
69′ Shaquill Sno
Olaus Jair Skarsem
88′ Ståle Steen Sæthre
Sondre Sørli46′
87′ Sigurd Tafjord
Pål Erik Ulvestad80′ 90′
77′ Izunna Uzochukwu
Amin Askar46′
Vetle Fiskerstrand
Flamur Kastrati66′ 86′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.