Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien: Valerenga Oslo - Stabok IF 2-2 (1-2)

21 czerwca na Intility Arena w Oslo odbył się mecz 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Valerengi i Stabok. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 200 widzów.

O. Edvardsen 40'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań drużyna Stabok wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Valerengi otworzyli wynik. W 16. minucie Herolind Shala dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Magnus Lekven.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Valerenga: Herolindowi Shali w 28. i Magnusowi Lekvenowi w 32. minucie.

Zawodnicy Stabok odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Luc Kassi. Asystę przy bramce zanotował Mats Solheim.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 40. minucie spotkania, gdy Oliver Edvardsen strzelił drugiego gola. W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreasa Hanchego-Olsena, zawodnika gości.

W 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Herolind Shala osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 28. minucie. W 62. minucie za Bårda Finne'a wszedł Osame Sahraoui.

W tej samej minucie w zespole Valerengi doszło do zmiany. Felix Horn wszedł za Fredrika Oldrupa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valerenga: Feliksowi Hornowi w 68. i Aronowi Dønnumowi w 69. minucie. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Matthías Vilhjálmsson.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Stabok: Matsowi Solheimowi w 77. i Emilowi Bohinenowi w 81. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Peder Vogt
69′ Aron Dønnum
Emil Bohinen81′
32′ Magnus Lekven
Luc Kassi  38′
62′ Fredrik Oldrup Jensen
Tortol Lumanza Lembi75′
 16′ 28′ 55′ Herolind Shala
Hugo Vetlesen
 72′ (k.) Matthías Vilhjálmsson
Kosuke Kinoshita
62′ Bård Finne
Oliver Valaker Edvardsen  40′ 79′
Christian Kjetil Haug
Jonas Vatne Brauti
Brage Skaret
Nicolas Pignatel Jenssen
62′ 68′ Felix Horn Myhre
Emil Jonassen Sætervik
62′ Osame Sahraoui
Magnus Strandman Lundal

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Stabok w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.