Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - Odd Grenland Skien 1-0 (1-0)

21 czerwca na Marienlyst Stadion w Drammen odbyło się spotkanie 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodsetu i Skien. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stromsgodsetu 1-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-06-21 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: Tore Hansen
Stromsgodset IF
Odd Grenland Skien
1
0
J. Hove 2'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia jedenastka Skien wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w drugiej minucie spotkania, gdy Johan Hove zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Kristoffer Tokstad.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ariemu Leifssonowi ze Stromsgodsetu. Była to 25. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stromsgodsetu.

Drugą połowę drużyna Stromsgodsetu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Larsa Vilsvika, Kristoffera Tokstada weszli Nicholas Mickelson, Janis Ikaunieks. W 60. minucie Onyekachi Ugwuadu został zastąpiony przez Tobiasa Lauritsena.

W 62. minucie kartkę otrzymał Nicholas Mickelson z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ipaliba Jacka. Na boisko wszedł Kreshnik Krasniqi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Moses Mawa został zmieniony przez Marcusa Mølvadgaarda, co miało wzmocnić jedenastkę Stromsgodsetu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Nordkvelle'a na Filipa Jørgensena w 76. minucie oraz Markusa Kaasę na Eliasa Skogvolla w tej samej minucie.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Larsa-Jørgena Salvesena ze Stromsgodsetu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Birka Risę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Odin Bjørtuft
25′ Ari Leifsson
Steffen Hagen
Jonathan Parr
Birk Risa90′
46′ Lars Vilsvik
Espen Ruud
46′ Kristoffer Tokstad
Markus André Kaasa76′
 2′ Johan Hove
Vebjørn Hoff
65′ Ipalibo Jack
Joshua Gaston Kitolano
Mikkel Maigaard
Fredrik Nordkvelle76′
65′ Moses Mawa
Onyekachi Hope Ugwuadu60′
82′ Lars-Jørgen Salvesen
Torgeir Børven
Morten Sætra
Egil Selvik
Sondre Fosnæss Hanssen
Marius Bustgaard Larsen
46′ 62′ Nicholas Mickelson
Filip Rønningen Jørgensen76′
46′ Janis Ikaunieks
Bjørn Mæland
65′ Kreshnik Krasniqi
Bilal Njie
Halldor Stenevik
Elias Skogvoll76′
65′ Marcus Mølvadgaard
Tobias Lauritsen60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Stromsgodsetu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Skien w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.