Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien: Mjøndalen IF - Sarpsborg 08 FF 1-0 (1-0)

W pojedynku 2. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Mjondalen wygrał z Sarpsborg 1-0 (1-0). Mecz na Consto Arena w Mjøndalen obejrzało 200 widzów.

S. Ibrahim 25'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Mjondalen wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Stian Semb z Mjondalen.

Jedyną bramkę meczu dla Mjondalen zdobył Shuaibu Ibrahim w 25. minucie. Asystę przy bramce zaliczył Fredrik Brustad.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mjondalen.

W 56. minucie Fredrik Brustad zastąpił Sondre'a Lisetha. W 57. minucie Joackim Olsen został zmieniony przez Quinta Jansena, co miało wzmocnić drużynę Mjondalen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Ofkira na Alexandra Jakobsena.

Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Jørgena Horna i na pole gry wprowadził napastnika Mustafę Abdellaoue. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Mjondalen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Tonnego Brochmanna. Na boisko wszedł Martin Rønning, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 81. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Sarpsborg: Ole Halvorsen, Joachim Thomassen, Jonathan Lindseth, na ich miejsce weszli: Sulayman Bojang, Joachim Soltvedt, Ismaila Coulibaly. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shuaibu Ibrahima, Larsa Larsena zajęli: Alfred Scriven, Christian Gauseth.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Sulaymanowi Bojangowi z zespołu gości. Była to 90. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

David Mitov-Nilsson
57′ Joackim Olsen Solberg
Joachim Thomassen82′
66′ Tonny Brochmann Christiansen
Bjørn Inge Utvik
82′ Lars Olden Larsen
Ole Jørgen Halvorsen82′
16′ Stian Semb Aasmundsen
Mohamed Ofkir60′
Vetle Winger Dragsnes
Jonathan Lindseth85′
56′ Fredrik Brustad
Anton Salétros
 25′ 81′ Shuaibu Lalle Ibrahim
Jørgen Strand Larsen
Jorge Miguel Soares Vieira
Aslak Falch
57′ Quint Jansen
Sulayman Bojang82′ 90′
82′ Christian Gauseth
Ismaila Cheick Coulibaly85′
Dag­ur Dan Þór­halls­son
Alexander Jakobsen60′
66′ Martin Rønning Ovenstad
Sebastian Jarl
56′ Sondre Liseth
Joachim Soltvedt82′
81′ Alfred Scriven
Mustafa Abdellaoue60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.