Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - FK Haugesund 6-1 (3-0)

21 czerwca na Aspmyra Stadion w Bodø odbył się pojedynek 2. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Fka Bodo/Glimt i Haugesund. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 6-1. Spotkanie obejrzało 200 widzów.

N. Sandberg 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Haugesund wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Fka Bodo/Glimt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie bramkę zdobył Patrick Berg. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ulrik Saltnes.

Niedługo później Kasper Junker wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Philip Zinckernagel.

Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Brunonowi Leitemu z Haugesund.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 45. minucie spotkania, gdy Kasper Junker strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Jens Hauge.

Na drugą połowę jedenastka Haugesund wyszła w zmienionym składzie, za Madsa Sandego, Benjamina Källmana weszli Joakim Våge, Alexander Ammitzbøll.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Kasper Junker hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Philip Zinckernagel.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Hauge. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Ulrik Saltnes.

W 57. minucie Fredrik Bjørkan został zastąpiony przez Aleksandra Foosnæsa. Między 57. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fka Bodo/Glimt: Sondre Brunstad, Marius Lode, Brede Moe, Kasper Junker, na ich miejsce weszli: Sammy Skytte, Marius Høibråten, Ola Solbakken, Victor Boniface. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Leitego, Fredrika Pallesena, Thore'a Pedersena zajęli: Ulrik Fredriksen, Benjamin Kantie, Alexander Stølås. W 79. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Niklas Sandberg.

W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksandrowi Foosnæsowi, piłkarzowi gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry pokonał bramkarza Sammy Skytte. Bramka padła po podaniu Oli Solbakken.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 6-1.

Helge Valvatne Sandvik
57′ Fredrik André Bjørkan
Mikkel Desler
57′ Marius Lode
Fredrik Pallesen Knudsen68′
64′ Brede Mathias Moe
Benjamin Tiedemann Hansen
Alfons Sampsted
Niklas Sandberg  79′ (k.)
 51′ Jens Petter Hauge
Kristoffer Velde
 16′ Patrick Berg
Thore Baardsen Pedersen69′
Ulrik Saltnes
Mads Sande46′
 23′, 45′, 49′ 72′ Kasper Junker
Bruno Miguel Santos Leite32′ 61′
Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Benjamin Källman46′
57′ Sondre Brunstad Fet
Kevin Martin Krygård
Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
Frank Stople
57′ 87′ Aleksander Foosnæs
Ulrik Fredriksen61′
57′ Marius Christopher Høibråten
Benjamin Kantie Karamoko68′
57′  90′ Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Joakim Våge Nilsen46′
72′ Victor Okoh Boniface
Christian Grindheim
64′ Ola Selvaag Solbakken
Alexander Stølås69′
Sebastian Tounekti
Alexander Ammitzbøll46′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Fka Bodo/Glimt, który potrzebował tylko siedmiu celnych strzałów, żeby sześć razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.