Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Stromsgodset IF - Sarpsborg 08 FF 0-0

W spotkaniu 19. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 26 września, jedenastka Stromsgodsetu zremisowała z Sarpsborg 0-0. Mecz odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

19. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-26 20:30 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: K. Hagenes
Stromsgodset IF
Sarpsborg 08 FF
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 starcia drużyna Stromsgodsetu wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 38. minucie za Mustafę Abdellaoue wszedł Guillermo Molins.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ipalibowi Jackowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stromsgodsetu: Halldor Stenevik, Valdimar Ingimundarson, na ich miejsce weszli: Kristoffer Tokstad, Moses Mawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joachima Soltvedta, Jørgena Horna zajęli: Gaute Vetti, Jordan Adéoti. W 49. minucie kartkę otrzymał Mikael Dyrestam z Sarpsborg.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Sarpsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Alexander Tveter, a murawę opuścił Tobias Heintz. W tej samej minucie w zespole Sarpsborg doszło do zmiany. Mohamed Ofkir wszedł za Ole Halvorsena.

Magnar Oedegaard
46′ Halldor Stenevik
Bjørn Inge Utvik
46′ Valdimar Þór Ingimundarson
Ole Jørgen Halvorsen80′
Johan Hove
Tobias Heintz80′
45′ Ipalibo Jack
Sebastian Jarl
46′ Kristoffer Tokstad
Mohamed Ofkir80′
46′ Moses Mawa
Gaute Høberg Vetti46′
Marcus Mølvadgaard
Guillermo Federico Molins Palmeiro38′
Aleksander Stenseth
Alexander Ruud Tveter80′

Wyjątkowa nieporadność napastników Sarpsborg była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Sarpsborg dokonał pięciu zmian.