Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Stabok IF - IK Start Kristiansand 2-0 (0-0)

27 września na Nadderud Stadion w Bekkestui odbył się mecz 19. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i IK Start. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stabok 2-0.

K. Kinoshita 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Stabok wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Hanchego-Olsena ze Stabok, a w 31. minucie Eirika Wichnego z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Darrenowi Maatsenowi, zawodnikowi gospodarzy. Niestety w 58. minucie meczu Jonas Deumeland bramkarz IK Start z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Amunda Wichnego - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 66. minucie Tortol Lumanza został zmieniony przez Luca Kassiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 69. minucie spotkania, gdy Luc Kassi zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Emil Jonassen.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kasper Skaanes, Kevin Kabran, a na ich miejsce weszli Eirik Wichne, Eman Marković. Chwilę później trener Stabok postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Darrena Maatsena. Na boisko wszedł Kosuke Kinoshita, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka IK Start ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Kosuke Kinoshita. W zdobyciu bramki pomógł Luc Kassi.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze IK Start: Espen Fjone, Martin Ramsland, a na ich miejsce weszli Joackim Jørgensen, Steffen Lie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jonas Deumeland58′
22′ Andreas Hanche-Olsen
Cristian Bolanos
66′ Tortol Lumanza Lembi
Mohamed El Makrini
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Eman Marković73′
50′ 77′ Darren Maatsen
Espen Fjone Børufsen82′
66′  69′ Luc Kassi
Martin Ramsland82′
77′  81′ Kosuke Kinoshita

Zawodnicy Stabok otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Stabok w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.