Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Molde FK - Sandefjord Fotball 0-1 (0-1)

26 września na Aker Stadion odbyło się starcie 19. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viking 1-0.

Marc Vales 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Molde wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Marc Vales dla zespołu Viking. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Enric Vallès.

Między 24. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viking.

W 56. minucie Martin Skjelbreid został zastąpiony przez Fredrika Aursnesa. W tej samej minucie w jedenastce Molde doszło do zmiany. Magnus Wolff wszedł za Tobiasa Christensena.

Trener Molde wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eirika Hestada. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ola Brynhildsen. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Vales'a z Viking, a w 66. minucie Sheriffa Sinyana z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Erik Næsbak, a murawę opuścił Deyver Vega.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enrica Vallèsa z Viking, a w 89. minucie Eirika Hestada z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sander Moen Foss
24′ Kristoffer Haugen
Vidar Ari Jonsson
Marcus Holmgren Pedersen
Martin Kreuzriegler
66′ Sheriff Sinyan
Lars Markmanrud
29′ 56′ Ola Brynhildsen
Marc Vales González  6′ 59′
56′ Tobias Christensen
Brice Wembangomo77′
77′ Etzaz Muzafar Hussain
Enric Vallès Prat84′ 87′
34′ 56′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Lars Grorud
56′ Fredrik Aursnes
Mats Haakenstad
56′ 89′ Eirik Hestad
William Kurtović69′
Eirik Ulland Andersen
Sander Risan Mørk
56′ Magnus Wolff Eikrem
Kristoffer Normann Hansen
77′ Mathis Bolly
Erik Næsbak Brenden69′
Erling Knudtzon
Emil Pálsson87′
Mattias Mostroem
Harmeet Singh77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Viking pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.