Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Kristiansund BK - Brann Bergen 1-1 (0-0)

W pojedynku 19. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 27 września, zespół Kristiansund zremisował z Brannem 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Kristiansund Stadion.

19. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-27 18:00 | Stadion: Kristiansund Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: E. Eskås
Kristiansund BK
Brann Bergen
1
1
A. Pellegrino 63'
D. Bamba 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Kristiansund wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Brannu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jona-Helge Tveitę z Brannu, a w 41. minucie Amidou Diopa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Daniel Pedersen, piłkarz gości. Po chwili trener Brannu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Fredrik Haugen, a murawę opuścił Daniel Pedersen.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Brann: Robertowi Taylorowi w 57. i Håkonowi Opdalowi w 61. minucie.

W tym czasie to zawodnicy Kristiansund otworzyli wynik. W 63. minucie z karnego bramkę zdobył Amahl Pellegrino. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

W 68. minucie za Amidou Diopa wszedł Liridon Kalludra. Trener Kristiansund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bendika Byego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sondre Sørli. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kristiansund doszło do zmiany. Faris Pemi wszedł za Flamura Kastratiego.

Jedenastka Brannu nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 73. minucie Daouda Bamba wyrównał wynik meczu.

W 76. minucie Robert Taylor został zmieniony przez Erlenda Hustada, co miało wzmocnić zespół Brannu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christoffera Aasbaka na Amina Askara. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Håkon Eikemo Opdal61′
85′ Christoffer Aasbak
Ole Martin Lekven Kolskogen
64′ Sondre Sørli
Jon-Helge Tveita28′
41′ 64′ Amidou Diop
Kristoffer Barmen
Olaus Jair Skarsem
Daniel Alexander Pedersen47′ 55′
Bent Sørmo
Petter Strand
71′ Flamur Kastrati
Robert Taylor57′ 75′
 63′ (k.) Amahl Pellegrino
Mikal Berg Kvinge
64′ Liridon Kalludra
Erlend Hustad75′
85′ Amin Askar

64′ Bendik Bye

71′ Faris Pemi Moumbagna

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Kristiansund w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.