Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Fk Bodo/Glimt - Valerenga Oslo 2-0 (2-0)

27 września na Aspmyra Stadion w Bodø odbył się pojedynek 19. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Fka Bodo/Glimt i Valerengi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fka Bodo/Glimt 2-0.

P. Zinckernagel 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Valerengi wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kasper Junker wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fka Bodo/Glimt , strzelając gola w 19. minucie spotkania. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Jens Hauge.

W 33. minucie Fredrik Oldrup został zastąpiony przez Herolinda Shalę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fka Bodo/Glimt w 38. minucie spotkania, gdy Philip Frigast zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Morten Konradsen.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Aron Dønnum z Valerengi. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Kristofferowi Klaessonowi z zespołu gości. W 49. minucie karnego dla Fk Bodo/Glimt nie wykorzystał Jens Hauge. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Niedługo później trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Bård Finne, a murawę opuścił Aron Dønnum. W 66. minucie czerwoną kartkę obejrzał Marius Lode, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Valerengi doszło do zmiany. Matthías Vilhjálmsson wszedł za Sam Adekugbe.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Philipa Frigasta, zawodnika gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Fkowi Bodo/Glimt w tym sezonie, pojawił się Marius Høibråten, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Mortena Konradsena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole Fka Bodo/Glimt doszło do zmiany. Victor Okoh wszedł za Kaspra Junkera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Victor Okoh z Fka Bodo/Glimt.

Jonatan Tollås Nation
66′ Marius Lode
Ivan Näsberg
Fredrik André Bjørkan
Sam Adekugbe79′
83′ Morten Ågnes Konradsen
Henrik Rørvik Bjørdal
Ulrik Saltnes
Magnus Lekven
Patrick Berg
Fredrik Oldrup Jensen33′
 38′ 82′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Aron Dønnum45′ 65′
 19′ 83′ Kasper Junker
Viðar Örn Kjartansson
49′ (k.) Jens Petter Hauge
Felix Horn Myhre
83′ Marius Christopher Høibråten
Herolind Shala33′
Elias Kristoffersen Hagen
Bård Finne65′
Ask Tjærandsen-Skau
Odin Thiago Holm
83′ 90′ Victor Okoh Boniface
Benjamin Stokke
Ola Selvaag Solbakken
Matthías Vilhjálmsson79′
Sebastian Tounekti

Piłkarze Fka Bodo/Glimt otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Fka Bodo/Glimt w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.