Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien: Aalesunds Fk - Rosenborg Trondheim 1-2 (0-1)

W starciu 19. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Viking przegrała z Rosenborgiem 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Color Line Stadion w Ålesundzie.

19. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-27 18:00 | Stadion: Color Line Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: M. Aslam
Aalesunds Fk
Rosenborg Trondheim
1
2
S. Haugen 62'
K. Zachariassen 41',68'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Rosenborga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kristoffer Zachariassen. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Emil Konradsen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Peter Orry z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosenborga.

Piłkarze Viking odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie Sigurd Haugen wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Benjamin Kantie.

Chwilę później trener Rosenborga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Emila Konradsena. Na boisko wszedł Samuel Adeniyi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie za Edvarda Tagsetha wszedł Gjermund Åsen.

Niedługo później Kristoffer Zachariassen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie pojedynku. W 73. minucie kartkę dostał Fredrik Carlsen z Viking.

Chwilę później trener Viking postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Markus Karlsbakk, a murawę opuścił Isak Määttä. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

André Hansen
83′ Benjamin Kantie Karamoko
Vegar Eggen Hedenstad
Daan Klinkenberg
Even Hovland
Davíd Kristján Ólafsson
Pa Momodou Konate
74′ Isak Dybvik Määttä
Tore Reginiussen
Simen Bolkan Nordli
Anders Ågnes Konradsen
73′ 90′ Fredrik Carlsen
Edvard Sandvik Tagseth63′
42′ 83′ Peter Orry Larsen
Kristoffer Zachariassen  41′, 68′
Erikson Spinola Lima
Carl Johan Holse Justesen
 62′ 84′ Sigurd Hauso Haugen
Torgeir Børven86′
90′ Niklas Fernando Nygard Castro
Emil Konradsen Ceide63′
Gudmund Broks Kongshavn
Julian Faye Lund
90′ Parfait Bizoza
Hólmar Örn Eyjólfsson
83′ 89′ Jonas Grønner
Samuel Adeniyi Adegbenro63′
74′ Markus Seehusen Karlsbakk
Pål André Helland86′
83′ Izunna Uzochukwu

Vetle Fiskerstrand

Arbiter nie ukarał zawodników Rosenborga żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał pięć żółtych.

Jedenastka Viking w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.