Liga norweska - 18. kolejka Eliteserien: Sarpsborg 08 FF - Mjøndalen IF 2-0 (2-0)

19 września na Sarpsborg Stadion odbyło się starcie 18. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Mjondalen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sarpsborg 2-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

18. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-09-19 20:30 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: D. Hafsås
Sarpsborg 08 FF
Mjøndalen IF
2
0
M. Abdellaoue 5'
O. Halvorsen 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Sarpsborg wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sarpsborg w piątej minucie spotkania, gdy Mustafa Abdellaoue strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sarpsborg: Tobiasowi Heintzowi w 33. i Ole Halvorsenowi w 36. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sarpsborg, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kolejnego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Ole Halvorsen. Asystę zanotował Jonathan Lindseth.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Mjondalen wyszła w zmienionym składzie, za Alexandra Bettena wszedł William Sell. Trener Mjondalen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dag­ur Þór­halls­son, a murawę opuścił Stian Semb.

Na drugą połowę jedenastka Mjondalen wyszła w zmienionym składzie, za Larsa Larsena wszedł Fredrik Brustad. W 65. minucie Mustafa Abdellaoue został zastąpiony przez Jordana Adéotiego. W 69. minucie w drużynie Mjondalen doszło do zmiany. Quint Jansen wszedł za Sondre'a Solholma.

Po chwili trener Sarpsborg postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joachima Soltvedta wszedł Jørgen Horn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sarpsborg utrzymać prowadzenie. W 76. minucie Tobias Heintz został zmieniony przez Sulaymana Bojanga, a za Alexandra Tvetera wszedł na boisko Gaute Vetti, co miało wzmocnić drużynę Sarpsborg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sondre'a Lisetha na Franka Bamenyego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jordanowi Adéotiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 82. minuta spotkania.

Christian Gauseth
75′ Joachim Soltvedt
Lars Olden Larsen46′
33′ 76′ Tobias Heintz
Martin Rønning Ovenstad
 42′ 36′ Ole Jørgen Halvorsen
Stian Semb Aasmundsen46′
Jonathan Lindseth
Vetle Winger Dragsnes
 5′ (k.) 65′ Mustafa Abdellaoue
Shuaibu Lalle Ibrahim
89′ Alexander Ruud Tveter
Sondre Liseth83′
Simon Edmund Thomas
Jorge Miguel Soares Vieira
76′ Sulayman Bojang
Quint Jansen69′
75′ Jørgen Horn
Joackim Olsen Solberg
65′ 82′ Jordan Souleymane Adéoti
Fredrik Brustad46′
89′ Gaute Høberg Vetti
Andreas Hellum

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sarpsborg pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Mjondalen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.